Grb AS Monaco / Foto: Fenix (S.P.)

FRANCUSKO PRVENSTVO: Neymar i Messi briljirali u 5:0 gostujućoj pobjedi PSG-a, AS Monaco s 2-1 slavio na gostovanju kod Strasbourga

Aktualni nogometni prvak Francuske Paris Saint-Germain uvjerljivom je pobjedom od 5-0 na gostovanju kod Clermonta krenuo u obranu prošlogodišnjeg naslova pod vodstvom novog trenera Cristophea Galtiera.

Briljirali su Neymar i Messi. Brazilac je postigao pogodak i imao tri asistencije, dok je Argentinac začinio utakmicu postigavši dva pogotka u završnih deset minuta.

Odluka o pobjedniku pala je već u prvom poluvremenu. Parižani su poveli u 9. minuti nakon odlične akcije u kojoj je strijelcu Neymaru asistirao Messi. Brazilac je potom u 26. minuti povukao kontranapad i poslužio Hakimija koji je sa desetak metara “probio” domaćeg vratara Diawa.

Svoju drugu asistenciju Neymar je upisao u 38. minuti, kad je iz slobodnog udarca ubacio u kazneni prostor, a njegov sunarodnjak Marquinhos s pet metara zakucao glavom pod gredu.

“Hat-trick” asistencija Neymar je kompletirao u 80. minuti, kad je mogao i sam završiti akciju, ali je odlučio poslužiti Messija za njegov prvi pogodak u novoj sezoni francuskog prvenstva.

Argentinac je stavio točku na “i” pravom majstorijom u 86. minuti. Njegovo utrčavanje u kazneni prostor pravovremenom je loptom popratio Paredes, a Messi je primio loptu na prsa i potom “škaricama” prebacio domaćeg vratara za konačnih 5-0.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Monaco je pobijedio sa 2-1 na gostovanju kod Strasbourga. Gosti su imali dva pogotka prednosti do kojih su došli golovima Krepina Diatte u 43. minuti i Sofianea Diopa u 53. minuti.

Habibou Diallo je u 65. minuti smanjo zaostatak Strasbourga, a isti je igrač u drugoj minuti sučevog dodatka još jednom pogodio mrežu. No, veselje domaćih nogometaša i navijača je utihnulo kad je stigla vijest iz VAR sobe da je strijelac u začetku akcije bio u minimalnom zaleđu, koje golim okom nije bilo vidljivo.

Francusko prvenstvo su u petak otvorili Lyon i povratnik u elitno društvo Ajaccio, a domaćin je slavio sa 2-1.

U nedjelju će biti odigrano preostalih sedam dvoboja prvog kola: Toulouse – Nice (13 sati), Angers – Nantes, Lens – Brest, Lille – Auxerre, Montpellier – Troyes (15.00), Rennes – Lorient (17.05) i Marseille – Reims (20.45).