Lovro Majer u hrvatskom dresu / Foto: Hina

FRANCUSKO PRVENSTVO: Marseille Igora Tudora savlado u gostima Rennes Lovre Majera

U derbiju 26. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je na Roazhon Parku pobijedio Rennes sa 1-0 učvrstivši se na drugom mjestu ljestvice.

Tri boda momčadi Igora Tudora donio je Sead Kološinac golom u 57. minuti. Za Rennes je od 85. minute zaigrao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Domaćin je bolje ušao u susret i u 15. minuti Rennes je mogao do vodstva. Amine Gouiri je odlično pucao, ali je pogodio vratnicu. U 31. minuti lijepu priliku je imao i Karl Toko Ekambi, ali je pucao pored gola.

U posljednjim trenucima prvog dijela Benjamin Bourigeaud je udarcem iz daljine pokušao iznenaditi Pau Lopeza, ali nije uspio.

Marseille u prvih 45 minuta nije imao niti jednu priliku, no gosti su poveli u 57. minuti. Tudorova momčad je brzinski izvela slobodan udarac. Rongier je gurnuo do Undera koji je ubacio loptu na drugu stativu do Seada Kološinca, a ovaj lagano pogodio za 1-0.

U 64. minuti Alexis Sanchez se našao u izglednoj situaciji za 2-0, ali je njegov udarac Mandanda lakoćom obranio.

U 76. minuti domaćin je bio blizu izjednačenja, Arthur Theate je pucao glavom nakon ubačaja, ali tik uz vratnicu. U završnici utakmice Rennes je pojačao pritisak, u 85. minuti u igru je ušao i Majer, a u 89. je imao lijepu priliku, ali je pucao pored gola.

U ranije odigranom susretu Monaco je na gostovanju kod Troyesa odigrao 2-2, ispustivši važne bodove u borbi za Ligu prvaka.

Troyes je poveo u 31. minuti golom Rominiguea Kouamea, no gosti su u samoj završnici uspjeli okrenuti rezultat preko dvostrukog strijelca Wissama Ben Yeddera (80, 83). Ipak, u prvoj minuti sudačke nadoknade Ike Ugbo je zabio za 2-2.

Lyon i Lorient su odigrali bez golova. Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Montpellier je deklasirao Angers sa 5-0.

Domaćin je već u prvom poluvremenu osigurao pobjedu postigavši tri gola, a u nastavku zabio još dva gola za uvjerljivo slavlje.

Za pobjednički sastav zabili su Whabi Khazri (2), Teji Savanier (25-11m, 51), Faitout Maouassa (45+3) i Elye Wahi (73).

Preostale tri utakmice završile su rezultatom 1-0. Brest je na gostovanju pobijedio Strasbourg, Reims je slavio protiv Ajaccioa, a Clermont na gostovanju kod Toulousea.

Na ljestvici vodi PSG sa 63 boda, Marseille je drugi sa 55 bodova, dok je treći Monaco sa 51 bodom, koliko ima i Lens na četvrtoj poziciji.

REZULTATI:
Troyes - Monaco      2-2 (Kouame 31, Ugbo 90+1 / Ben Yedder 80, 83)
Montpellier - Angers 5-0 (Khazri 2, Savanier 25-11m, 51, Maouassa 45+3, Wahi 73)
Strasbourg - Brest   0-1 (Honorat 45+2)
Reims - Ajaccio      1-0 (Cajuste 90+5)
Toulouse - Clermont  0-1 (Khaoui 76)
Lyon - Lorient       0-0
Rennes - Marseille   0-1 (Kološinac 57)
U subotu:
PSG - Nantes         4-2 (Messi 12, Hadjam 17-ag, Perira 60, Mbappe 90+2 / Blas 31, Gango 38)
Lens - Lille         1-1 (Fonte 41-ag / David 69)