Dejan Lovren
Dejan Lovren (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

FRANCUSKO PRVENSTVO: Lyon na Parku prinčeva srušio vodeći PSG, Dejan Lovren ponajbolji u redovima gostiju

U derbiju 29. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na Parku prinčeva pobijedio PSG sa 1-0, a jedan od najboljih igrača u pobjedničkim redovima bio je bivši hrvatski reprezentativac Dejan Lovren.

Zanimljivo, susret je kasnio 10 minuta jer je autobus s igračima Lyona zapeo u prometu na putu do pariškog stadiona.

Derbi je odlučio gol Bradleyja Barcole u 56. minuti utakmice.

Gosti su sjajnu priliku za vodstvo imali i u 38. minuti, međutim Alexandre Lacazette nije realizirao jedanaesterac. Napadač “lavova” je pogodio stativu. Bio je to njegov sedmi promašeni kazneni udarac u dresu Lyona od 31 pokušaja.

Kazneni udarac su tražili i domaćini u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Nuno Mendes ubacio s lijeve strane pogodivši iz blizine u ruku Lovrena. Međutim, sudac Francois Letexier je nakon VAR provjere donio odluku kako nema govora o jedanaestercu.

Lovren je za Lyon podigrao cijeli susret i bio je među najboljim pojedincima gostujućeg sastava.

Bio je to drugi uzastopni domaći ligaški poraz pariškog sastava nakon što je 19. ožujka izgubio i od Rennesa sa 0-2, te drugi poraz od Lyona na Parku prinčeva u posljednjih 15 utakmica.

Monaco savladao Starsbourg

U ranije odigranom susretu Monaco je pobijedio Strasbourg sa 4-3 osvojivši važne bodove u borbi za plasman u Ligu prvaka. Momčad iz Kneževine je povela 1-0, no gosti su do kraja poluvremena okrenuli rezultat s dva gola u nizu.

U nastavku susreta Monaco je zabio tri gola stigavši do prednosti 4-2, da bi u samoj završnici Strasbourg ublažio poraz postigavši i treći gol.

Strijelci za Monaco bili su Vanderson (19), Elisse Ben Seghir (54), Edan Diop (58) i Youssouf Fofana (65), dok su za goste zabili Lebo Mothiba (32), Guillermo Maripan (41-ag) i Habib Diallo (90+3).

Reims razbio Nantes

Reims je na gostovanju pobijedio Nantes sa 3-0 upisavši četvrtu pobjedu u zadnjih pet kola. Golove za goste zabili su Alexis Flips (38, 40) i Marshall Munetsi (58).

Brest je porazio Toulouse sa 3-1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Gosti su poveli u 10. minuti golom Thijsa Dallinga, no Brest je uzvratio s tri gola u nizu, a strijelci su bili Steve Mounie (33), Jeremy Le Douaron (63) i Mahdi Camara (84).

Clermont je preokretom slavio protiv Ajaccio sa 2-1. Gosti su poveli u 25. minuti golom Mouinaima El Idrissyja, izjednačio je Grejohn Kyeio iz kaznenog udarca u 60. minuti, a isti je igrač u trećoj minuti nadoknade realizirao još jedan jedanaesterac za pobjedu Clermonta.

Angers i Nica su odigrali 1-1. Za Nicu je zabio Terem Moffi u 5. minuti, a izjednačio je Ibrahima Naine deset minuta kasnije.

Lille porazio Lorient

U prvom nedjeljnom susretu Lille je porazio Lorient sa 3-1. Bila je to relativno mirna utakmica sve do 77. minute, a domaći sastav je brzo došao do pogotka prednosti nakon što je Cabella pogodio suparničku mrežu u 13. minuti.

No, u 77. je Kone izjednačio na 1-1 i time zaprijetio favoriziranom domaćinu. No, već u 79. minuti gosti su upali u nove probleme nakon što je drugi žuti karton zaradio Abergel.

Igrača više Lille je naplatio u samoj završnici, a čovjek odluke je bio 24-godišnji kosovski nogometaš Edon Zhegrova koji je ušao u igru u 82. minuti, a u 89. i 91. minuti je zabijao za pobjedu domaćina.

Na ljestvici vodi PSG sa 66 bodova, Lens i Marseille imaju po 60, a Monaco 57 bodova. Lyon je deveti sa 44 boda.

REZULTATI:
Lille - Lorient         3-1 (Cabella 13, Zhegrova 89, 90+1 / Kone 77)
Angers - Nica           1-1 (Niane 15 / Moffi 5)
Clermont - Ajaccio      2-1 (Kyei 60-11m, 90+3-11m / El Idrissy 25)
Nantes - Reims          0-3
Brest - Toulouse        3-1 (Mounie 33, Le Douaron 63, Camara 84 / Dallinga 10)
Monaco - Strasbourg     4-3 (Vanderson 19, Ben Seghir 54, Diop 58, Fofana 65 / Mothiba 32, Maripan 41-ag, Diallo 90+3)
PSG - Lyon              0-1 (Barcola 56)