Dejan Lovren (ILUSTRACIJA) / Foto: Preslik Twitter OL

FRANCUSKO PRVENSTVO: Lyon i bez ozlijeđenog Lovrena pregazio Monaco s 3:1

U prvoj utakmici 36. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je s uvjerljivih 3-1 svladao Monaco.

Gosti su poveli već u 2. minuti pogotkom Wissama Ben Yeddera iz kaznenog udarca. Uslijedio je preokret u kojem je Alexandre Lacazette izjednačio u 38. minuti, a pobjedu domaćoj momčadi donijeli su Maxence Caqueret (57) i Rayan Cherki (78).

Dejan Lovren je izostao iz momčadi Lyona zbog ozljede bedra koju je zadobio tijekom utakmice protiv Clermont Foota prošlog vikenda. Prognoze liječnika nisu najbolje i Lovren bi, po svemu sudeći, mogao biti izvan terena do kraja sezone.

Lyon je pobjedom došao do 59 bodova i uključio se u borbu za šesto mjesto koje donosi plasman u kvalifikacije za Europsku ligu. Bod više, uz itakmicu manje ima Lille, a 59 bodova ima Rennes, također uz utakmicu manje.

Monaco je sa 65 bodova na petom mjestu, a porazom je ispao iz utrke za plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka, jer trećeplasirani Marseille ima osam bodova više i utakmicu manje.

Na vrhu je PSG sa 81 bodom, a drugi je Lens sa 75.