Grb PSG-a (Ilustracija) / Foto: Fenix

FRANCUSKO PRVENSTVO: Marseille preokretom do pobjede, Lorient u Parizu iznenadio PSG, Rennes svladalo Angers

Olympique Marseille je slavio sa 2-1 (0-1) protiv Auxerrea u utakmici 33. kola francuskog nogometnog prvenstva, odigranoj u nedjelju na Velodromeu.

Gosti su poveli u 33. minuti golom Birame Tourea, da bi u samo dvije minute momčad Igora Tudora došla do preokreta i pobjede. Prvo je u u 75. minuti Cengiz Under izjednačio, a pobjedu Marseilleu donio je Alexis Sanchez u 77. minuti.

Kako su nogometaši Paris Saint-Germaina pred svojim su navijačima poraženi od Lorienta sa 3-1 razlika između dvije vodeće momčadi je smanjena na pet bodova, a do kraja prvenstva je ostalo isto toliko kola.

Enzo Le Fee je u 15. minuti doveo goste u vodstvo, da bi PSG u 20. minuti ostao s desetoricom igrača na terenu, nakon što je drugi žuti karton zaradio Achraf Hakimi. I s igračem manje Parižani su došli do izjednačenja u 29. minuti, a strijelac je bio Kylian Mbappe koji se lukavo prikrao iza leđa gostujućeg vratara Mvoga i “ukrao” mu loptu.

No, do kraja dvoboja je Lorient iskoristio igrača više. Yongwa je u 39. minuti pogodio za 2-1, a konačnih 3-1 postavio je Dieng u 88. minuti.

PSG je ostao na 75 bodova, Marseille ih ima 70, a treći je Lens sa 66 bodova i utakmicom manje.

Nogometaši Rennesa svladali su posljednjeplasirani Angers sa 4-2 (2-2) u dvoboju 33. kola francuskog prvenstva, a minimalne pobjede od 1-0 ostvarili su Clermont protiv Reimsa i Nica na gostovanju kod Troyesa.

Angers je poveo u Rennesu golom Bentaleba (19), da bi domaći izjednačili preko Gouirija (25), a potom i poveli autogolom Hountondjija (35). Niane (42) je izjednačio na 2-2, da bi u drugom poluvremenu Doku s dva gola (54, 84) donio pobjedu Rennesu.

Lovro Majer je igrao za domaću momčad od 54. minute.

Rennes je sa 56 bodova na šestom mjestu, tri boda iza petoplasiranog Lillea.

Za pobjedu Clermonta protiv Reimsa zaslužan je Kyei (4), dok je Nica još brže došla do pobjedničkog pogotka kod Troyesa, a strijelac je bio Boudaoui (2).

Clermont je sa 49 bodova na osmom mjestu, a Nica je deveta sa 48. U zoni ispadanja su Brest (32 boda), Troyes (22), Ajaccio (22) i Angers (14).

Montpellier je s visokih 4-0 svladao domaći Monaco. Arnaud Nordin je postigao dva gola (28, 72) , a po jedan su dodali Faitout Maouassa (65) i Stephy Mavididi (79).

Monaco je ostao četvrti na ljestvici sa 61 bodom iz 33 utakmice, pet iza trećeplasiranog Lensa. Montpellier se popeo na 12. mjesto sa 43 boda.

Francuska - 33. kolo
Monaco - Montpellier  0-4 (Nordin 28, 72 Maouassa 65, Mavididi 79)
Clermont - Reims      1-0 (Kyei 4)
Rennes - Angers       4-2 (Gouiri 25, Hountondji 35-ag, Doku 54, 84 / Bentaleb 19, Niane 42)
Troyes - Nice         0-1 (Boudaoui 2)
PSG - Lorient         1-3 (Mbappe 29 / Le Fee 15, Yongwa 39, Dieng 88)
Marseille - Auxerre   2-1 (Under 75, Sanchez 77 / Toure 33)