FRANCUSKO PRVENSTVO: Auxerre novi prvoligaš, neredi navijača u Saint-Étienneu

Nogometaši Auxerrea izborili su povratak u Le Championnat, nakon što su u razigravanju boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili AS Saint-Étienne sa 5-4.

Nažalost, trijumf Auxerra obilježili su neredi navijača AS Saint-Étiennea koji su nakon završetka utakmice utrčali na travnjak stadiona Geoffroy-Guichard i bakljama gađali igrače obje momčadi, te ložu.

Auxerre, koji je završio na trećem mjestu druge lige i Saint-Étienne koji je bio 18. u Le Champiuonnatu, u dvije međusobne utakmice su razrigravali za mjesto u elitnom društvu.

U prvom susretu u Auxerreu bilo je 1-1, a identičnim reztultatom završio je i ogled u St Etienneu. Gosti su poveli u 51. minuti golom Hamze Sakhija, a izjednačio je Mahdi Camara u 76. minuti.

Kako više nije bilo golova odlučili su udarci s bijele točke. Ključnim se pokazao prvi udarac Ryada Boudebouza kojeg je Donovan Leon sjajno zaustavio.

Preostalih devet igrača je bilo sigurno i Auxerre je na koncu slavio sa 5-4.

U trenucima dok su gosti slavili, navijači Saint-Étiennea su utrčali na travnjak i bakljama počeli gađati igrače. Policija je brzo reagirala, pa su se navijači vratili na tribine.

Auxerre se nakon deset godina vraća u Ligue 1, dok Saint-Étienne, koji je deset puta bio francuski prvak, seli u niži rang natjecanja.

U drugu ligu su ispali i Bordeaux i Metz, a novi prvoligaši su Toulouse i Ajaccio.