Restoran u Parizu / Foto: Fenix (M.Dekanović)

FRANCUSKA PONOVNO UVODI IZVANREDNO STANJE: Od subote na snazi policijski sat, kafići i restorani zatvaraju u 21 sat

Francuska vlada je u srijedu donijela uredbu o uvođenju izvanrednog zdravstvenog stanja koja stupa na snagu u subotu 17. listopada u ponoć na čitavom državnom teritoriju zbog pogoršanja epidemije covida-19.

 

“Policijski sat se uvodi na četiri tjedna i ići ćemo u parlament kako bi ga produljili do 1. prosinca.

Šest tjedana je vrijeme koje će, čini nam se, biti korisno”, rekao je predsjednik Emmanuel Macron u televizijskom intervjuu.

Policijski sat se od ovog vikenda uvodi od 21 do 6 sati u više velikih gradova u zemlji gdje se epidemija naglo širi, poput Pariza i okolice, Marseillea, Lyona, Montpelliera, Lillea i Toulousea.

To znači da će se restorani, barovi, kazališta i kina zatvarati u 21 sat.

Fenix-magazin/MD/Hina

 

Povezano

Naftni tanker (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
ANALIZA NAKON PREKIDA VATRE: Potpuna normalizacija prometa Hormuškim tjesnacem trajat će mjesecima
POTVRDA IZ ŽENEVE: Sporazum između SAD-a i Irana bit će potpisan u petak u Bürgenstocku
Ruski napad na Kijev (ILUSTRACIJA) / Foto; Anadolu
NJEMAČKA OSUDA RUSKIH NAPADA NA KIJEV: BILD opisao „podmuklu i nehumanu taktiku Putinove vojske“  
I SLUŽBENO POTVRĐENO: SAD i Iran postigli sporazum o okončanju rata
Slika manjeg zrakoplova (ILUSTRACIJA - samo ilustrira vijest) / Foto: Anadolu
TRAGEDIJA: Srušio se jednomotorni zrakoplov, poginulo 12 osoba
“CROATIA IN THE GAME”: S “Vatrenima” u Aleksandriji i John Malkovich, proslavljeni glumac hrvatskog podrijetla