navijaci i igraci francuske
Slavlje igrača Francuske nakon pogotka Australiji / Foto: Preslik FM

FRANCUSKA NIJE DOPUSTILA IZNENAĐENJE: Giroud dvostruki strijelac u 4:1 pobjedi nad Australijom

Nogometaši Francuske, aktualni svjetski prvaci, otvorili su SP kojem je domaćin Katar, pobjedom protiv Australije 4-1 (2-1) u ogledu prvog kola skupine D.

Australija je šokirala svjetskog prvaka pogotkom Goodwina u devetoj minuti. No, mnogo bolja Francuska nije dopustila da suparnik dugo vremena uživa u vodstvu, već je do kraja prvog dijela okrenula rezultat. Strijelci su bili Rabiot u 27. te Giroud u 32. minuti.

U nastavku utakmice Francuzi su nastavili dominirati i napadati te su postigli nova dva gola. Mbappe je bio strijelac u 68., a još jednom Giroud u 71. minuti. Sjajni Olivier Giroud je time došao do 51. reprezentativnog gola u karijeri te se na vječnoj ljestvici strijelaca francuske reprezentacije izjednačio s Thierryjem Henryjem.

U drugom kolu, u subotu 26. studenoga, igraju Tunis i Australija te Francuska i Danska. Na ljestvici Francuska ima tri boda, po bod su skupili Danska i Tunis, dok je posljednja Australija bez bodova.