Franc Čagalj postigao rijetko viđen zgoditak za pobjedu Croatie Stuttgart

Croatia Stuttgart  –  Spvgg Feuerbach  3:2

Pobjedom protiv Feuerbacha na domaćem terenu Croatia se konacno odlijepila sa dna ljestvice Bezirkslige grada Stuttgarta te zadržala izglede za ostanak u elitnom društvu.

U vrlo teškoj i nadasve borbenoj utakmici hrvatski igrači su iskazali karakter i uložili posljednje atome snage te zasluženo nakon rezultatskog minusa na poluvremenu preokrenuli rezultat u svoju korist.

Prvi dio susreta pripao je gostima koji su terensku inicijativu kapitalizirali pogotkom u 26. minuti i prividno imali susret pod kontrolom.

Ali u drugom poluvremenu stvari su se posložile za Croatiju. Najprije je u 70. minuti, nakon kornera kojeg je izveo Lovrić, u skoku bio  najviši Pero Mamić koji glavom pogađa za poravnanje rezultata na 1.1.

Osokoljeni izjednačenjem igrači Croatie krenuli su na sve ili ništa i u 79. minuti nakon jednog napada Croatije protivnički vratar u svom šesnaestercu neoprezno starta na Vrcana i sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran izvodač bio je iskusni Tomislav Lovrić.

No gosti se nisu predavali i izmjenama su se pokušavali vratiti u susret. Ali tada se u 83. minuti ukazao izvrsni Franc Čagalj i rijetko videnim pogotkom otklonio sve dvojbe oko pobjednika. Zgoditak je postigao na način da je lukavo osujetio jedan suparnički napad, oduzeo je loptu na centru igrališta te zatim driblingom prevario jednog igrača, krenuo nekoliko koraka naprijed i s oko tridesetak metara efektno ljevicom pogodio desni gornji kut nemoćnog vratara Feuerbacha.

Do kraja utakmice vodila se grčevita borba u kojoj su gosti uspjeli tek smanjiti rezultat u zadnjoj minuti utakmice na  konačnih 3:2 za Croatiju.
Croatia Stuttgart: Perković, Marković (Marjanović), Hadžic, David, Franc Čagalj, Zovko (Vrcan), Kristijan Čagalj,  Rajkovača (Pezerović), Mamić, Lovrić, Šerić. Strijelci za Croatiu: Mamić, Lovrić (11 m) i Franc Čagalj

U četvrtak, 26. svibnja, na blagdan Tijelova,  momčad Croatie igra finale Bezirkspokala u Vaihingenu.
Bit će to repriza proslogodišnjeg finala gdje je momčad TSV Weilimdorf bila uspješnija i pobijedila Croatiu sa 2:1. Za nadati se je kako će Croatija ove godine biti bolje sreće i Weilimidorfu uzvratiti na najbolji način za prošlogodišnji poraz.