kosarka Zadar - Split
Detalj s utakmice košarkaša Zadra i Splita (ilustracija)/ Foto: Hina

(FOTO) ZADAR NA NOGAMA: Na krilima navijača košarkši Zadra deklasirali Split i osvojili titulu prvaka Hrvatske

Košarkaši Zadra novi su prvaci Hrvatske nakon što su u odlučujućoj, petoj utakmici finala svladali u svojoj dvorani KK Split s 84-57 (49-29), te sa 3-2 u pobjedama po treći puta u povijesti osvojili nacionalni naslov.

Odluka o prvaku nazirala se već u prvoj četvrtini, koju su Zadrani dobili s 17-9, a praktički je odlučena na poluvremenu, na koje su domaćini otišli s ogromnih “plus 20” (49-29). Dokraja je samo ostalo pitanje s koliko razlike u korist Zadrana će završiti posljednji klupski susret u Hrvatskoj ove sezone.

Detalj s utakmice košarkaša Zadra i Splita / Foto: Hina

Kod Zadra su najbolji bili Antonio Jordano (22, 7 trica) i Michael Onuaku (19, 15 skokova) , dok je Splićane predvodio Roko Leni Ukić (18), koji je jedini kod gostiju bio iznad deset postignutih koševa.

Zadar je zadnji puta bio prvak Hrvatske 2008. godine, a Splićani 2003.

Utakmicu je, nakon dugo vremena, pratio veliki broj navijača u dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku, koji su probili ogradu na ulazu i zauzeli mjesta na tribinama.