(FOTO) MAĐARI POTOPLJENI U SPLITU: Veličanstvena predstava Luke Modrića i suigrača na Poljudu

Hrvatska nogometna reprezentacija na korak je do plasmana na Europsko prvenstvo 2020. godine nakon što je u susretu 6. kola E skupine pred 33.000 gledatelja na stadionu Poljud pobijedila Mađarsku sa 3-0.

Svjetski doprvaci su rutinski stigli do važna tri boda na putu do EP-a. “Vatreni” su dominirali od prve minute i pitanje pobjednika niti jednog trenutka nije bilo upitno.

Hrvatska je sav posao obavila već u prvom poluvremenu postigavši sva tri gola, a golove su zabili Luka Modrić (5) i Bruno Petković (24, 42). Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, no Ivan Perišić je u 54. promašio kazneni udarac.

Mađarska je od 56. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Laszlo Kleinheisler.

Utakmica je odigrana u fantastičnoj atmosferi prepunog Poljuda, a “Vatrene” su na tribinama splitskog stadiona bodrili i predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović, premijer Andrej Plenković i predsjednik Sabora Gordan Jandroković.

U drugom susretu iz naše skupine Slovačka i Wales su u Trnavi odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 25. minuti golom Kieffera Moorea, a izjednačio je Juraj Kucka u 53. minuti. Slovaci su od 88. igrali bez isključenog Norberta Gyombera.

Hrvatska vodi na ljestvici sa 13 bodova, Slovačka je druga sa 10 bodova, Mađarska ima devet, a Wales sedam bodova, ali i utakmicu manje. Na začelju je Azerbajdžan s jednim bodom.

U idućem kolu “vatreni” će u nedjelju gostovati u Cardiffu kod Walesa, a do konca kvalifikacija Hrvatsku očekuje još utakmica protiv Slovačke u Rijeci 16. studenog.

Plasman na EURO 2020. izborit će dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine.