Momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (SIM)

(FOTO I VIDEO) Hat-trick Ivana Propadala, Croatia Frankfurt ispustila pobjedu dvije minute prije kraja

Oko 150 gledatelja u Frankfurt-Heddernheimu vidjelo je u nedjelju poslijepodne odličnu prvenstvenu nogometnu utakmicu Kreisoberlige Frankfurt u kojoj je frankfurtska Croatia ispustila pobjedu dvije minute prije kraja utakmice protiv dobre i kompaktne momčadi Gudesdinga.

FC Croatia – FC Gudesding 3:3 (1:1)

Po prvi put ove sezone, kompletirana nakon godišnjih odmora, momčad Croatije pokazala je svoju snagu i nadigrala odličnu momčad gostiju koji su s(p)retno iskoristili propuste u obrani Croatije i uzeli jedan bod.

Ivan Propadalo 3
Trostruki strijelac za Croatiju Ivan Propadalo / Foto: Fenix (SIM)

A moglo je i moralo je biti drugačije. Croatia je svojom napadačkom igrom, u kojoj je blistao vođa napada Ivan Propadalo, posve zaslužila pobjedu. Hrvatska momčad postigla je još jedan zgoditak kojeg je sudac poništio zbog zaleđa koje, dušu na srce, ipak nije postojalo. Tako je odlučno suđenje njemačkog suca zasjenila ta jedna greška koja zasigurno nije bila namjerna. Valja kazati kako je njemački sudac bio nepristran te je odlično i hrabro sudio sve ono što je vidio.

No, sudac ni u kojem slučaju nije kriv što Croatija nije uzela sva tri boda. Krivnja za to pada prije svega na propuste vidljivo neuigrane obrane Croatije koja je u tri navrata neshvatljivo griješila te tako omogućila gostima da izbore neriješen rezultat. Žal za pobjedom je još veći jer je Croatia većim dijelom utakmice bila bolja momčad te što je posljednji izjednačujući zgoditak gostiju pao udarcem s 11 metara nakon nepotrebnog „sitnog“ prekršaja u šesnaestercu Croatije. No, igrači Croatije moraju znati kako i onaj najmanji prekršaj iz gužve u šesnaestercu sudac može, ali i ne mora suditi. Ovaj put je sudio, premda se gosti vjerojatno ne bi ni žalili da se njegova zviždaljka nije ni oglasila.

01
Detalj s utakmice Croatijje Frankfurt i Gudesdinga / Foto: Fenix (SIM)

Sličan prekršaj (nad Budimirom) sudac je svirao u 39. minuti za Croatiju kada je Propadalo bio siguran s 11 metara. Gosti su izjednačili u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je obrana Croatije više očekivala kraj poluvremena nego što je igrala.

Croatia je bolje ušla i u drugo poluvrijeme kada Propadalo na nabačaj Strljića nogom zabija za vodstvo od 2:1. Svega pet minuta kasnije opet niz propusta u obrani Croatije i to je bilo 2:2. U 73. minuti gledatelji su vidjeli najljepši trenutak utakmice kada nakon izrađene akcije hrvatske momčadi Soldo velemajstorski ulazi u slobodan prostor te iskosa nabacuje, bolje rečeno gađa Propadala koji punom nogom sa sedam metara zakucava loptu pored nemoćnog vratara u mrežu.

I onda kada se očekivala treća u nizu pobjeda Croatije dogodila se već opisana gužva u šesnaestercu domaćina i nepotreban prekršaj kojeg ne bi ni bilo da je lopta na vrijeme bila izbačena izvan šesnaesterca.

Sastav Croatije: Nauber, Grgić, Kukić,Božinoviž-Mador, Bešlić, Strljić (od 75. Gamulin), Gluhaković, Propadalo, Budimir ( od 65. Sučuć), Molnar (od 60. Jurić), Soldo

Poraz druge momčadi Croatije

FC Croatia II – VFR Bockenheim II 2:3 (0:0)

Croatia II
Druga momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (M. Kelava)

Bila je to također dobra utakmica u kojoj je malo nedostajalo da Druga momčad Croatije uspije uzeti bar jedan bod jer je za to bilo dosta prilika.  Najzreliju je u 43. minuti propustio Mrkonjić kojem je vratar gostiju obranio kazneni udarac s 11 metara. Zgoditke za Croatiju su postigli Mihaljević u 69. minuti topovskim udarcem sa 22 metra te Miljenko Mronjić u 82. minuti nakon solo prodora.

Sastav Croatije II: Periša, Domeniković, Adrian Bračić, Josip Puljić, D.Mihaljević, J. Puljić, M.Laden, Amanadidis, Kovač, Iljazović, Mrkonjić.Još su igrali Leonardo Bračić (umjesto Kovača), Jeličić (umjesto Mihaljevića) i Mirko Puljić (umjesto Iljazovića).

FC Croatia II Frankfurt
Detalj s utakmice druge momčadi Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (SIM)

Iduću utakmicu Croatia II igra u utorak, 14. Rujna protiv druge momčadi Schwarz Weiß Griesheim s početkom u 19:30. Adresa igrališta je: Am Römerhof 9, Frankfurt-Griesheim.

Prva momčad Croatije igra u četvrtak u gostima kod susjeda u FC  Kalbach s početkom u 20 sati. Adresa igrlišta u F-Kalbachu: Am Hopfenbrunnen 51, 60437 Frankfurt am Main.