Croatia Frankfurt lipanj 2021
Croatia Frankfurt (ILUSTRACIJA)/ Foto: Fenix (M. Kelava)

(FOTO) GOLIJADA U FRANKFURTU: Croatia povela sa 5:0 nakon čega su se gosti iz Praunheima „probudili“

U pripremi za novu sezonu Croatia Frankfurt je u prijateljskoj utakmici na svom terenu savladala momčad Preunheima sa 5:3.

FC Croatia – SG Praunheim 5:3 (2:0)

Hrvatska momčad iz Frankfurta, koju vodi novi trener Daniel Konta, ponovno je pružila sjajnu predstavu u utakmici u kojoj su gledatelji vidjeli čak 8 pogodaka.

Povratnik u redove Croatije Ivan Propadalo već je u 2. minuti doveo svoju momčad u vodstvo od 1:0 zgoditkom glavom nakon nabačaja iz kornera kojeg je izveo Ante Strljić. Napadačka  igra Croatije urodila je plodom i u 8. minuti kada Leonardo Bračić, jedan od trojice braće Bračić iz sastava Croatije, postiže zgoditak na dodavanje Strljića za povećanje rezultata na 2:0.

Daniel Konta
Trener Daniel Konta / Foto: Fenix (S.Konta)

U drugom poluvremenu, kada trener Konta pruža priliku za dokazivanje Molnaru, Grgići i Mihaljeviću, Croatia nastavlja sa napadačkom igrom kada u deset minuta, od 50. do 60. minute postiže tri pogotka i vodi sa 5:0. Najprije gosti u 50. minuti postižu autogol, potom Bešlić posprema odbijanac nakon udarca raspoloženog Strljića te Dražen Gluhaković zabija pogodal na dodavanje Propadala u 60. minuti.

Nakon uvjerljivog vodstav i osigurane pobjede dolazi do opuštanja u obrani Croatije kada godti dolaze do tri pogotka za konačnih 5:3.

Sastav Croatije: Jurić, Bešlić (od 58. Marko Bračić), Andrić, Adrian Bračić (od 46. Molnar), Božinović-Mador, Leonardo Bračić (od 46. Grgić), Gluhakovic, Soldo, Strljić (od 58. Mateo Gamulin), Bonanno (od 46. Mihaljević), Propadalo

Poraz Druge momčadi Croatije

FC Croatia II – SC Weißblau Niederrad II  2:4

Protiv mlade i poletne momčadi Weißblau Niederrada pričuvna momčad Croatije Frankfurt je poražena na domaćem terenu rezultatom 2:4. Zgoditke za Croatiju II su postigli Drlje i Magdić.

Sastav Croatije Frankfurt II: Novokmet, Jeličić, Maganjić, Periša, Puljić, Majić, Drlje, Žarko, Bolotin Laden, Kutleša. Još su igrali: Medvidović, Iljazović, Budimir i Magdić.

Fenix-magazin/SIM/Stanislav Konta    Foto: M.Kelava i S. Konta