Utrka Formule 1 / Foto: Anadolu

FORMULA 1: Max Verstappen prvi je put slavio na Velikoj nagradi Kine

Aktualni trostruki svjetski prvak u Formuli 1, Nizozemac Max Verstappen (Red Bull), ostvario je četvrtu pobjedu ove sezone i prvu u karijeri na Velikoj nagradi Kine, javlja agencija Anadolu.

Verstappenu je za 58. pobjedu u karijeri na stazi u Šangaju trebao sat, 40 minuta i 52,554 sekunde.

MAX VERSTAPPEN Formula 1
Nizozemac Max Verstappen pobjednik je utrka Formule 1 za Veliku nagradu Kine / Foto: Anadolu

Nizozemac je slavio sa 13,773 sekunde ispred Britanca Landa Norrisa (McLaren). Treći je bio njegov klupski kolega, Meksikanac Sergio Perez (+19,160).

Na četvrtom i petom mjestu našao se Ferrarijev dvojac, Monegašanin Charles Leclerc i Španjolac Carlos Sainz Jr.

Šesti je bio Britanac George Russell (Mercedes), a sedmo mjesto osvojio je Španjolac Fernando Alonso (Aston Martin).