Kapetan Reala Luka Modrić / Foto: Anadolu

FANTASTIČNA ASISTENCIJA I REKORD LUKE MODRIĆA: Prestigao slavnog Puskasa, a Ancelotti izjavio kako mu je “čast trenirati i raditi” s Modrićem

Realov trener Carlo Ancelotti rekao je u subotu navečer da je njegova momčad pobijedila Celtu Vigo s 2-1 zahvaljujući “fantastičnoj” asistenciji Luke Modrića.

“Celta je igrala dobro i intenzivno, ali mi smo osvojili tri boda zahvaljujući fantastičnom dodavanju Modrića”, izjavio je Ancelotti nakon utakmice španjolskog prvenstva odigrane u gradu Vigu.

Trener Reala trener Carlo Ancelotti / Foto: Anadolu

Real Madrid, aktualni prvak Španjolske, ondje je postigao pobjednički pogodak u 66. minuti. Modrić je u igru ušao tri minute ranije pa dodao loptu napadaču Viniciusu Junioru koji ju je poslao u mrežu.

“Modrić ima tu kvalitetu i uvijek doprinosi momčadi. Uvijek nam pomaže bez obzira igra li u početnoj postavi ili ulazi s klupe za pričuve”, rekao je Ancelotti.

Dodao je da je hrvatski vezni nogometaš ušao na teren “u kompliciranom trenutku utakmice i donio kontrolu”.

Modrić, kapetan Real Madrida i Hrvatske, u subotu je postao najstariji igrač koji je ikada nastupio za “kraljevski klub”. Zaigrao je u dobi od 39 godina i 40 dana čime je prestigao nekadašnjeg mađarskog napadača Ferenca Puskasa koji je 1966. nastupio za Real u kup utakmici s Betisom u dobi od 39 godina i 36 dana.

Ancelotti je rekao da mu je “čast trenirati i raditi” s Modrićem.

“Sve što je ostvario bilo je zato što je fantastični profesionalac i velika osoba”, izjavio je talijanski trener. Modrić igra za Real Madrid od 2012. i s njim je osvojio 27 natjecanja, čime je klupski rekorder po broju trofeja.

Dosad je odigrao 547 utakmica za Real Madrid od čega 369 u španjolskom prvenstvu. Pobjedom nad Celtom došao je do 250. prvenstvenog trijumfa pa se nakon utakmice fotografirao s klupskim predsjednikom Florentinom Perezom držeći u ruci dres na kojem je bio istaknut simbolični broj 250.

“Real Madrid je sretan što ima tog igrača”, zaključio je Ancelotti.

Ranije smo objavili:

Tri minute u igri bile su dovoljne Luki Modriću da nadahnutim dodavanjem gurne Real Madrid prema još jednoj pobjedi, a “Kraljevski klub” ju je ostavario u 10. kolu španjolskog prvenstva svladavši Celtu sa 2-1 na subotnjem gostovanju u Vigu.

Luka Modrić (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

Kapetan hrvatske reprezentacije i Reala nije bio početnoj postavi, ali je Carlo Ancelotti posegnuo za njim u 63. minuti, kad je zamijenio Federica Valverdea. U tom je trenutku rezultat bio 1-1, nakon što je u 20. minuti Kylian Mbappe doveo Real u vodstvo, a u 51. minuti Williot Swedberg postigao izjednačujući pogodak za Celtu.

Ulaskom u igru Luka Modrić je službeno postao najstariji igrač Real Madrida koji je zaigrao u službenoj utakmici. Za jedan dan je nadmašio dosadašnjeg rekordera slavnog Mađara Ferenca Puskasa. Gotovo u prvom dodiru s loptom Luka je pokazao čaroliju svog nogometnog umijeća. Imao je dovoljno prostora i vremena da milimetarski precizno uputi dodavanje koje je utrčavanjem u kazneni prostor pratio Vinicius Junior. Brazilac je sjajnim primanjem izašao sam ispred domaćeg vratara Vicentea Guaite, u drugom kontaktu s loptom ga zaobišao, taman toliko koliko mu je trebalo da trećim dodirom loptu pošalje u mrežu za konačnih 2-1.

Real je tako došao do sedme pobjede i bodovno se izjednačio (24) s vodećom Barcelonom koja ima utakmicu manje. Katalonska momčad će u nedjelju (21 sat) na Olimpijskom stadionu ugostiti Sevillu.

Nogometaši Real Sociedada došli su u subotu do treće prvenstvene pobjede svladavši kao gosti Gironu s minimalnih 1-0 (1-0). Pogodak vrijedan tri boda postigao je kapetan baskijske momčadi Mikel Oyarzabal u 44. minuti.

Sučić odigrao cijelu utakmicu

Luka Sučić je za pobjednike odigrao cijelu utakmicu. Imao je i tri udarca prema golu, dva su mu blokirali domaći obrambeni igrači, a jedan nije bio dovoljno precizan.

luka sucic u hrvatskom dresu
Luka Sučić u hrvatskom dresu (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

Real Sociedad se bodovno izjednačio s Gironom (12 bodova) i skočio na 11. poziciju, dok je katalonska momčad pala na 13. mjesto.

Nogometaši Betisa slavili su sa 2-1 (1-0) na gostovanju kod Osasune u Pamploni. Gosti su poveli već u 7. minuti golom Vitora Roquea. U 59. minuti je izjednačio Lucas Torro, ali je pobjedu momčadi iz Seville osigurao Chimy Avila golom u 73. minuti.

Hrvatski reprezentativni napadač Ante Budimir odigrao je cijelu utakmicu za Osasunu te se našao u nekoliko situacija u kaznenom prostoru za šut glavom, ali mu je nedostajalo preciznosti.

Budimira nije htio gol

Betis i Osasuna su sada bodovno izjednačeni. Obje momčadi imaju po 15 bodova, a Betis je sa 11. skočio na šesto mjesto potisnuvši Osasunu na sedmu poziciju.

Ante Budimir u akciji / Foto: Hina

U prvoj utakmici nogometaši Athletica na svom su San Mamesu s uvjerljivih su 4-1 (3-0) svladali Espanyol. Već u 6. minuti Daniel Vivian je doveo Athletic u vodstvo, a onda je Inaki Williams u 28. i 30. minuti povećao prednost domaće momčadi na 3-0, uz dvije asistencije Alejandra Berenguera. U 55. minuti se Berenguer iz asistenta prometnuo u strijelca za 4-0.

Alvaro Tejero je u 92. minuti postigao utješni pogodak za goste iz Barcelone.

Athletic je petom pobjedom u sezoni privremeno skočio na četvrto mjesto sa 17 bodova, a Espanyol je sa 10 bodova iz 10 nastupa na 14. poziciji. Vodeća Barcelona je u devet utakmica sakupila 24 boda, tri više od drugoplasiranog Real Madrida.

Španjolska - 10. kolo
Athletic - Espanyol      4-1 (Vivian 6, I. Williams 28, 30, Berenguer 55 / Tejero 90+2)
Osasuna - Betis          1-2 (Torro 59 / Vitor Roque 7, Avila 73)
Girona - Real S.         0-1 (Oyarzabal 44)
Celta - Real M.          1-2 (Swedberg 51 / Mbappe 20, Vinicius Jr. 66)