ivan perisic
Na slici Ivan Perišić (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

FA KUP: Tottenham ispao unatoč Perišićevoj dobroj igri, preokret Manchester Uniteda

Nogometaši Manchester Uniteda uspješno su obavili domaći posao u osmini finala engleskog FA kupa, iako su gubili protiv West Hama na kraju su slavili s 3-1.

Svi su pogoci postignuti u drugom poluvremenu, a West Ham je poveo u 54. minuti golom Benrahme. No, od 77. minute do kraja susreta uslijedio je veliki preokret i čak su se tri lopte zakoprcale u gostujućoj mreži.

Prvo je vlastitu mrežu pogodio Aguerd, u 90. minuti je sjajan pogodak dao 18-godišnji Argentinac Alejandro Garnacho, pogodivši za 2-1 iskosa s 15 metara, dok je sve okončano golom Freda u 95. minuti.

Iznenađenje je priredio Sheffield United, trenutačno drugoplasirana momčad Championshipa. Pred svojim navijačima Sheffield United je izbacio Tottenham pobjedom 1-0. Jedini gol dao je Ndiaye u 79. minuti.

Za goste je cijelu utakmicu i to solidno, odradio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić. Tijekom utakmice Perišić je imao jednu dobru šansu, dok je u 95. minuti lijepo centaršutom pronašao Harryja Kanea koji je loše reagirao iz blizine te je propustio pogoditi za 1-1.

Uz Manchester United i Sheffield United prolaz dalje su još osigurali Grimsby, Burnley, Brighton, Fulham, Blackburn i Manchester City.

FA kup, osmina finala:

Manchester United – West Ham 3-1 (Aguerd 77-ag, Garnacho 90, Fred 90+5 / Benrahma 54)

Sheffield United – Tottenham 1-0 (Ndiaye 79)

Southampton – Grimsby 1-2 (Ćaleta-Car 65 / Holohan 45+1-11m, 60-11m)

Burnley – Fleetwood Town 1-0 (Roberts 90)