Sandra Perković (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

EUROPSKO PRVENSTVO: U München putuje 11 hrvatskih atletičarki i atletičara

Hrvatski atletski savez (HAS) objavio je kako će na skorašnjem Europskom prvenstvu, koje će se održati u Münchenu od 15. do 21. kolovoza, nastupiti 11 hrvatskih predstavnika.

 

Najviše se očekuje od dvostruke olimpijske pobjednice i svjetske prvakinje te peterostruke europske prvakinje u bacanju diska Sandre Perković koja je prošloga mjeseca u Eugeneu osvojila srebro na Svjetskom prvenstvu. U toj disciplini nastupit će i Marija Tolj, koja je zauzela osmo mjesto u Eugeneu.

Uz njih, izglede za odličje ima i Filip Mihaljević u bacanju kugle, on je u Eugeneu zauzeo šesto mjesto, ali je bio najbolje plasirani Europljanin u finalu SP-a.

U Münchenu će još nastupiti i maratonke Matea Parlov Koštro i Ana Štefulj, skakači u dalj Marko Čeko i Filip Pravdica, bacač diska Martin Marković, troskokašica Paola Borović, kopljašica Sara Kolak i preponašica Ivana Lončarek.

Fenix-magazin/IK/Hina

Povezano

PORAZ “ELF-a”: Ekvador s 2:1 savladao Njemačku i izborio “nokaut fazu”
POVIJESNI USPJEH “ZMAJEVA”: BiH pobjedom nad Katarom najvjerojatnije izborila nokaut-fazu Svjetskog prvenstva
NJEMAČKI MEDIJI: Dirljiva gesta hrvatskih zvijezda, Modrića za 200-ti nastup iznenadili majicama s njegovim likom
IZJAVE NAKON UTAKMICE: Dalić i Modrić zadovoljni osvajanjem 3 boda
VAŽNA POBJEDA HRVATSKE: “Vatreni” pogotkom Budimira s 1:0 savladali Panamu
ENGLEZI REMIZIRALI: Harry Kane i suigrači ‘kiksali‘ protiv borbene Gane