Arhivska snimka hrvatskih rukometašica / Foto: Preslik HRS

EUROPSKO PRVENSTVO: Hrvatska protiv Mađarske, Švicarske i Norveške

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija igrat će na Europskom prvenstvu, koje će se od 4. do 20. studenoga igrati u Sloveniji, Crnoj Gori i Sjevernoj Makedoniji, u skupini A u Ljubljani s Mađarskom, Švicarskom i Norveškom, određeno je ždrijebom održanim u četvrtak u Ljubljani.

 

Plasman u drugi krug natjecanja izborit će tri prvoplasirane reprezentacije iz svake skupine, a skupina A križat će se sa skupinom B u kojoj će u Celju igrati domaćin Slovenija, Švedska, Srbija i Danska.

U skupini C u Skoplju igrat će Sjeverna Makedonija, Nizozemska, Rumunjska i Francuska, dok će u skupini D u Podgorici igrati Crna Gora, Njemačka, Španjolska i Poljska.

Po dvije prvoplasirane reprezentacije iz dvije skupine drugog kruga izborit će nastup u polufinalu.

Hrvatska je na posljednjem EP održanom prošle godine u Danskoj osvojila brončanu medalju.

Fenix-magazin/SČ/Hina

Povezano

IGRAČ UTAKMICE: Petar Sučić oduševljen Modrićem – “igra kao da ima 20 godina”
ENGLESKI IZBORNIK: Obavili smo ono što je bilo potrebno, prvenstvo sada počinje ispočetka
DALIĆ: Ovo je bila prava Hrvatska, imamo 6 bodova i ostvarili smo svoj cilj
ENGLESKE BOLJA OD PANAME: Bellingham i Kane odveli “Tri lava” na vrh skupine
HRVATSKA NASTAVLJA NATJECANJE U TORONTU: Vatreni protiv Gane upisali drugu pobjedu na SP-u
Luka Modrić, Ante Budimir slave pobjedu nad Panamom / Foto: Hina
KALKULACIJE SU POTPUNO JASNE: Evo što Hrvatskoj donosi pobjeda, što remi, a kakav crni scenarij prijeti u slučaju poraza od Gane