Arhivska snimka hrvatskih rukometašica / Foto: Preslik HRS

EUROPSKO PRVENSTVO: Hrvatska protiv Mađarske, Švicarske i Norveške

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija igrat će na Europskom prvenstvu, koje će se od 4. do 20. studenoga igrati u Sloveniji, Crnoj Gori i Sjevernoj Makedoniji, u skupini A u Ljubljani s Mađarskom, Švicarskom i Norveškom, određeno je ždrijebom održanim u četvrtak u Ljubljani.

 

Plasman u drugi krug natjecanja izborit će tri prvoplasirane reprezentacije iz svake skupine, a skupina A križat će se sa skupinom B u kojoj će u Celju igrati domaćin Slovenija, Švedska, Srbija i Danska.

U skupini C u Skoplju igrat će Sjeverna Makedonija, Nizozemska, Rumunjska i Francuska, dok će u skupini D u Podgorici igrati Crna Gora, Njemačka, Španjolska i Poljska.

Po dvije prvoplasirane reprezentacije iz dvije skupine drugog kruga izborit će nastup u polufinalu.

Hrvatska je na posljednjem EP održanom prošle godine u Danskoj osvojila brončanu medalju.

Fenix-magazin/SČ/Hina

Povezano

NOVA SENZACIJA NA SP: Zelenortski Otoci odigrali 2:2 protiv Urugvaja i ostvarili povijesni uspjeh  
STANIŠIĆ: Dat ćemo sve od sebe za pobjedu protiv Paname
“VATRENI” ĆE SE ODUŽITI: Sretni smo što imamo takve navijače diljem svijeta
BELGIJA BEZ POBJEDE: Iran je uspio ostati neporažen i u drugoj utakmici na SP-u
POTPUNA DOMINACIJA: Španjolska razbila Saudijsku Arabiju i upisala prvu pobjedu na SP-u
BMO FIELD: Hrvatska i Panama na najmanjem stadionu na prvenstvu