Arhivska snimka hrvatskih rukometašica / Foto: Preslik HRS

EUROPSKO PRVENSTVO: Hrvatska protiv Mađarske, Švicarske i Norveške

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija igrat će na Europskom prvenstvu, koje će se od 4. do 20. studenoga igrati u Sloveniji, Crnoj Gori i Sjevernoj Makedoniji, u skupini A u Ljubljani s Mađarskom, Švicarskom i Norveškom, određeno je ždrijebom održanim u četvrtak u Ljubljani.

 

Plasman u drugi krug natjecanja izborit će tri prvoplasirane reprezentacije iz svake skupine, a skupina A križat će se sa skupinom B u kojoj će u Celju igrati domaćin Slovenija, Švedska, Srbija i Danska.

U skupini C u Skoplju igrat će Sjeverna Makedonija, Nizozemska, Rumunjska i Francuska, dok će u skupini D u Podgorici igrati Crna Gora, Njemačka, Španjolska i Poljska.

Po dvije prvoplasirane reprezentacije iz dvije skupine drugog kruga izborit će nastup u polufinalu.

Hrvatska je na posljednjem EP održanom prošle godine u Danskoj osvojila brončanu medalju.

Fenix-magazin/SČ/Hina

Povezano

TORONTO: Tisuće hrvatskih navijača u korteu išli na utakmicu “Vatrenih” protiv Paname
RONALDO DVOSTRUKI STRIJELAC: Portugal razbio Uzbekistan
TROJICA VELIČANSTVENIH: Messi, Mbappe i Haaland nezaustavljivi na startu SP-a
SP: Nezaustavljivi Haaland s 2 zgoditka odveo Norvešku do 3:2 protiv Senegala
SP: Francuska s 2 pogotka Mbappea i grmljavinski prekid s 3:0 pobijedila Irak
dalić zlatko
VATRENI PRED KLJUČNIM ISPITOM, DALIĆ POSLAO PORUKU: Kada igramo za Hrvatsku, nema granica