Arhivska snimka utakmice Europske lige / Foto: Hina

EUROPSKA LIGA: Slavija šokirala Rangers, Milan bez Rebića i Mandžukića izgubio od Manchester Uniteda

Nakon Arsenala, Rome i Granade, plasman u četvrtfinale Europske lige izborili su i Manchester United, Ajax, Villarreal i praška Slavija.

ManU je na San Siru pobijedio Milan sa 1-0 nakon što je prvi susret završio 1-1.

Pogodak odluke zabio je Paul Pogba u 48. minuti. Ante Rebić i Mario Mandžukić zbog ozljeda nisu nastupili za talijanski sastav.

Veliko iznenađenje priredila je praška Slavija koja je na Ibroxu pobijedila Rangers sa 2-0 i nakon 1-1 iz prve utakmice prošla u četvrtfinale.

Olayinka (14) i Stanciu (74) su zabili za goste, dok je Rangers završio utakmicu s dva igrača manje. U 61. je isključen Roofe, a u 73. i Balogun. Borna Barišić je igrao cijeli susret za škotski sastav, dok je Nikola Katić i dalje izvan stroja.

Ajax je prošao dalje s dvije pobjee protiv Young Boysa. U prvom susretu u Amsterdamu “Kopljanici” su slavili 3-0, a u uzvratu u Bernu sa 2-0. Golove su zabili David Neres (20) i Tadić (49-11m). Dominik Kotarski nije nastupio za nizozemski sastav.

S dvije pobjede dalje ide i Villarreal koji je u obje utakmice porazio kijevski Dynamo sa 2-0.

Plsman u četvrtfinale izborili su i nogometaši Arsenala, Rome i Granade.

Arsenal je prošao dalje premda je u uzvratu na svom travnjaku izgubio od Olympiakosa sa 0-1. No, “Topnici” su u prvom susretu slavili sa 3-1 obranivši dva gola prednosti.

Gol za goste zabio je El Arabi u 51. minuti, a Grci su od 82. igrali s igračem manje nakon što je isključen Ba.

Arsenal je tako uzvratio grčkom sastavu za lanjski poraz u 16-ini finala. “Topnici” su tada u Pireju slavili sa 1-0, a potom u Londonu nakon produžetaka izgubio 1-2 i ispali.

“Topnici” su u prvenstvu tek na desetom mjestu sa 10 bodova zaostatka za mjestom koje vodi u Ligu prvaka i Europska liga je njihova najveća prilika kako bi iduće sezone igrali u elitnom natjecanju “Starog kontinenta”.

Roma je u Kijevu pobijedila Šahtar sa 2-1 i tako potvrdila 3-0 iz prve utakmice izborivši svoje prvo četvrtfinale ovog natjecanja.

Borja Mayoral je zabio oba gola za “vučicu” (48, 72), dok je pogodak za ukrajinski sastav zabio Junior Moraes (59).

Dalje ide i Granada koja je u Budimpešti izgubila od Moldea sa 1-2, no Španjolci su u prvom dvoboju pobijedili sa 2-0.

Jesu Vallejo (29-ag) i Hestad (90-11m) su zabili za Molde, a Soldado (72) za goste.

Za Molde je ovo bio prvi europski nastup u osmini finala, a za Granadu prva europska sezona i odmah plasman u četvrtfinale.