Gosti iz Švedske su poveli u 24. minuti kada je strijelac bio Jalal Abdullai. Rijeka je izjednačila pogotkom Nike Galešića u drugoj minuti nadoknade prvog dijela. Od 55. minute imala je Rijeka igrača više, isključen je gostujući strijelac Abdullai, ali sve do kraja ostalo je 1-1.

Detalj s utakmice Rijeka - Elfsberg / Foto: Hina
Detalj s utakmice Rijeka – Elfsberg / Foto: Hina

Uzvratna utakmica se u Švedskoj igra idućeg četvrtka s početkom u 19 sati.

Rijeka je bolje od Šveđana otvorila utakmicu te je imala solidne dvije šanse u uvodnih 20 minuta. Prvo je u desetoj minuti pokušao Ivanović, ali je njegov udarac s ruba šesnaesterca zaustavio vratar švedske momčadi Pettersson.

U 22. minuti pokušao je Pašalić koji je bio neprecizan, nakon čega se dogodio šok na drugoj strani. Elfsborg je iz prvog napada i prve akcije poveo na Rujevici. Nakon kornera je sporo i plaho reagirala domaća obrana, a strijelac za 1-0 je bio Ganac Abdullai iz volej udarca.

Vrlo brzo nakon toga je udarac uputio Čabraja bez opasnosti, dok su gosti u 28. minuti bili blizu drugog gola. Zeneli je lukavo pokušao lobom svladati riječkog vratara Zlomislića, ali je lopta otišla pored riječkih vrata.

Do kraja poluvremena je prvo šansu propustio Ivanović, dok je Rijeka ipak izbjegla minus od jednog pogotka prije odlaska na odmor. U nadoknadi je prvo Pašalić pucao iz slobodnog udarca, ali je švedski vratar odbio loptu. U nastavku akcije je sjajan dribling obavio Janković te je potom uposlio Galešića koji je iz blizine zabio za izjednačenje i radost riječkih navijača.

U nastavku susreta nije bilo većih uzbuđenja do 55. minute kada je Rijeka došla do brojčane prednosti na travnjaku. Drugi žuti karton tada je dobio Abdullai, strijelac gola za goste, ali je prvu šansu nakon tog događaja imao Elfsborg. Riječani su u 58. minuti blokirali potencijalno opasan udarac.

Minutu kasnije pokušao je za Rijeku Pašalić glavom, ali je gađao pored vrata. Imala je, naravno, Rijeka dominaciju u posjedu nakon igrača više, ali se prilično mučila kako doći do suparničkih vrata i kreirati pravu priliku. Nešto se moglo dogoditi u 75. minuti, ali ni Fruk ni Janković nisu bili do kraja konkretni.

U 86. minuti šansu za Rijeku je imao Butić. Nakon što se lopta odbila moglo je biti nezgodno za švedskog golmana, ali ni tada se nije zatresla gostujuća mreža.

Do kraja je mogao Elfsborg do pobjede unatoč igraču manje i bio je vrlo blizu toga. Zeneli je u 93. minuti pucao i pogodio gredu, koja je spasila hrvatskog predstavnika i omogućila mu barem 1-1 prije uzvrata na sjeveru Europe.