Nakon prvog dijela Ajax je imao gol prednosti, uslijed pogotka Fitz-Jima u 31. minuti. Drugo poluvrijeme, pogotovo uvodni dio, Nizozemci su odigrali furiozno te su potpuno slomili suparnika. Dva pogotka je postigao Godts, u 51. i 73. minuti, a jedan Taylor u 55. minuti za 4-0. Hrvatski nogometaš Josip Šutalo je odigrao cijelu utakmicu za Ajax, vrlo sigurno kao i cijela nizozemska momčad.

Detalj s utakmice Ayaxa i Besiktasa / Foto: Anadolu

Tri domaća boda u prvom kolu Europske lige uknjižio je i Lyon, pobijedio je s 2-0 Olympiakos. Sve do 65. minute nije bilo golova, a tada su Francuzi brzopotezno slomili Olympiakos s dva gola. Strijelci su bili Cherki u 65. i Benrahma u 71. minuti. Hrvatski obrambeni igrač Duje Ćaleta-Car odigrao je cijelu utakmicu u pobjedničkom sastavu.

Romu je drugu utakmicu vodio hrvatski strateg Ivan Jurić, ali nije uspio ostvariti i drugu pobjedu. Nakon prvenstvenih 3-0 protiv Udinesea ovaj put je Jurićeva Roma na Olimpicu remizirala 1-1 s Athletic Bilbaom. Dugo se činilo da će Roma slaviti jer je vodila pogotkom stasitog Ukrajinca Dovbika od 32. pa sve do 85. minute. No, tada je Paredes pogodio za konačnu podjelu bodova.

Eintracht ispustio pobjedu

Domaći teren nije iskoristio Eintracht koji je odigrao 3-3 protiv češke Viktorije iz Plzena. Eintracht mora žaliti za preostala dva boda jer je vodio 3-1 sve do 86. minute. Francuz Ekitike je doveo Eintracht u vodstvo u 38. minuti, ali domaćin odmor nije dočekao uz tu minimalnu prednost, već je Šulc u 41. pogodio za 1-1.

U nastavku su Dina Ebimbe u 62. i Kristensen u 67. minuti pogađali za 3-1 Eintrachta i utakmica je tekla u mirnom ritmu do 86. minute. Tada je Adu smanjio, a potom je domaćina šokirao Jemelka golom u 93. za konačnih 3-3. Hrvatski reprezentativac Igor Matanović je počeo utakmicu za Eintracht te je zamijenjen u 60. minuti.

Rumunjska FCSB je s uvjerljivih 4-1 nadigrala latvijski Rigas, dok je Braga u završnici kreirala veliki preokret i pobijedila Maccabi Tel Aviv 2-1. Gosti su vodili do 88. minute, ali su tada uslijedila dva gola Brume. Pobjednički je dao iz jedanaesterca u 95. minuti.

Fener bolji od belgijskog Uniona

U ranijem terminu nogometaši Fenerbahcea su uspješno otvorili ovosezonsku Europsku ligu te su na domaćem terenu s 2-1 svladali belgijskog predstavnika Union St. Gilloisea. U uvodnom dijelu utakmice Union St. Gilloise je dominirao i gotovo se cijelo vrijeme igralo pred vratima hrvatskog reprezentativnog vratara Livakovića. Najbolju šansu gosti su imali u 17. minuti kada je zaprijetio Franjo Ivanović, donedavni igrač Rijeke.

Detalj s utakmice Fenerbahce – Union Saint Gilloise / Foto: Anadolu

Malo iskosa je Ivanović žestoko opalio, a Livaković je udarac obranio te se lopta odbila u vratnicu, čime je spriječeno vodstvo gostiju. Fenerbahce je poveo u 26. minuti, kada je i sretno i spretno reagirao obrambeni igrač Soyuncu i pogodio za 1-0.

U 73. minuti su gosti ostali s igračem manje nakon isključenja MacAllistera, a samo osam minuta kasnije, nakon udarca Tadića, u svoju je mrežu loptu ugurao Burgess. U 92. minuti dogodio se novi obračun Livakovića i Ivanovića, u nadoknadi je dosuđen jedanaesterac za goste. Ali i tada se Livaković pokazao kao majstor za udarce s bijele točke te je obranio udarac hrvatskom napadaču. Cijelu tu situaciju je zakuhao domaći igrač Osayi-Samuel koji je tom prilikom zaradio drugi žuti karton.

Union St. Gilloise je ipak došao do počasnog gola, a strijelac je bio Sykes u 93. minuti.

Rangers je zasluženo pobijedio u gostima Malmo 2-0 u susretu gdje je domaćin prvi puta pao nakon samo 56 sekundi. Toliko je trebalo gostima za prvi pogodak, a strijelac je bio Bajrami. U ostatku utakmice Rangers je bio bolji, mogao je i ranije osigurati tri boda, ali je sve zaključeno u 76. minuti. Tada je McCausland zatresao domaću mrežu za konačnih 2-0.