Detalj s utakmice Dinama Zagreb / Foto: Hina

EUROPSKA LIGA: CSKA i Dinamo bez golova, Wolfsberger deklasirao Feyenoord u Rotterdamu

U susretu 2. kola K skupine Europske lige Dinamo je u Moskvi odigrao 0-0 protiv CSKA, dok je u drugom susretu skupine Wolfsberger priredio iznenađenje deklasiravši u Rotterdamu Feyenoord sa 4-1.

Prije tjedan dana Dinamo je na stadionu Maksimiru odigrao 0-0 protiv Feyenoorda, a identičnim rezultatom završilo je i gostovanje “Modrih” u Moskvi.

CSKA je u potpunosti nadigrao rivala, ali nije zabio. Dinamo je pružio još jednu blijedu predstavu i može biti sretan što je osvojio veliki bod ponajviše zaslugom odličnog Dominika Livakovića koji je imao niz odličnih obrana.

Koliko je Mamićev sastav bio bezopasan pokazuje podatak o samo jednom udarcu upućenom u vrata Moskovljana.

Dinamo tako i nakon drugog nastupa u skupini ima razliku pogodaka 0-0 te s dva boda zauzima treće mjesto na ljestvici. Isti broj bodova, ali uz razliku pogodaka 1-1 ima drugi CSKA.

U drugom susretu ove skupine austrijski Wolfsberger je iznenađujuće svladao Fesenoord u Rotterdamu sa 4-1 (2-0) i tako zasjeo na čelo s četiri boda, dok je Feyenoord posljednji s jednim bodom. Trostruki strijelac za Wolfsberger bio je Liendl (6-11m, 13-11m, 60), a jedan je pogodak dodao Joveljić (66-11m), dok je gol za Feyenoord postigao Berghuis (54).

Dinamo će u 3. kolu za tjedan dana ugostiti Wolfsberger.

Hrvatski prvak je dobro ušao u susret i već u drugoj minuti imao je odličnu priliku. Lovro Majer je fantastičnom loptom uposlio Mislava Oršića, koji je utrčao iz leđa ruske obrane, ali nije dobro primio loptu. Domaćin je uzvrati u 15. minuti nakon što je Chidera Ejuke napravio nered u Dinamovoj obrani, ali je pucao pored gola.

Samo dvije minute kasnije, s ruba kaznenog prostora je zaprijetio Oršić, ali je Akinfejev obranio. U 25. minuti novu je priliku imao Ejuke, ali je još jednom pucao pored gola.

CSKA je najbliže vodstvu bio u 38. minuti, kada je dva puta zaprijetio Ejuke, srećom nigerijski napadač večeras nije bio raspoložen. Prvo je njegov udarac obranio Livaković, a iz drugog pokušaja je pucao preko gola.

Na otvaranju drugog dijela, zaprijetio je Vlašić, no Livaković je još jednom bio siguran. U 58. je pucao i Čalov, ali je Dinamova “jedinica” još jednom odlično reagirala.

Prvu opasnost pred ruskim vratima u drugom dijelu vidjeli smo u 70. minuti, kada je Gvardiol pucao sa 20-tak metara, no lopta je završila preko gola. Nažalost, bilo je to sve od Mamićeve momčadi.

CSKA je bio opasan i u 87. minuti, no Livaković je zaustavio Sigurdssonov udarac. Do kraja susreta priliku je imao i Vlašić, ali je ponovo pucao preko gola.

CSKA – DINAMO 0-0

MOSKVA. VEB Arena; Sudac: Radu Petrescu (Rumunjska);

Strijelci: –

Žuti kartoni: Petković, Jakić

Crven kartoni: –

CSKA: Akinfejev – Fernandes (od 84. Bistrović), Divejev, Magnusson, Zajnutdinov – Kučajev (od 80. Ahmetov), Maradiašvili – Oblijakov (od 80. Đagojev), Vlašić, Ejuke (od 75. Sigurdsson) – Čalov (od 73. Gaič)

DINAMO: Livaković – Stojanović, Lauritsen, Perić (od 80. Kastrati), Gvardiol – Ademi, Franjić – Majer, Ivanušec (od 65. Jakić), Oršić (od 90+2. Moharami) – Petković (od 65. Gavranović)

REZULTATI 2. KOLA,
CSKA M. - Dinamo Z. 0-0
Feyenoord - Wolfsberger 1-4 (Berghuis 54 / Liendl 6-11m, 13-11m, 60, Joveljić 66-11m)

1. Wolfsberger  2  1 1 0  5-2  4
2. CSKA M.      2  0 2 0  1-1  2
3. Dinamo Z.    2  0 2 0  0-0  2
4. Feyenoord    2  0 1 1  1-4  1