Veljko Mršić (ILUSTRACIJA) / Foto Hina

Eurokup: Težak poraz Cedevite u Berlinu

Košarkaši Cedevite doćivjeli su i treći poraz u skupini H Top 16 Eurokupa, nakon što su u srijedu na gostovanju u Berlinu nadigrani od domaće Albe sa 76-93 (24-17, 14-25, 21-25, 17-26).

Cedevita je odlično otvorila utakmicu i do 7. minute izgradila prednost od 10 koševa (21-11). U 13. minuti Mršićeva je momčad imala +12 (31-19). No, tada je nastupilo loše petominutno razdoblje u kojem je Alba napravila 18-2 i potpuno preokrenula dvoboj.

I drugu polovinu treće četvrtine obilježili su promašaji Cedevitinih košarkaša i raspucani domaći igrači koji su serijom trica došli do prednosti od 12 koševa (67-55) u 29. minuti. Cedevita je u prve dvije minute posljednje dionice uspjela smanjiti zaostatak na samo četiri koša, ali onda je opet proradio Albin vanjski šut zahvaljujući kojem je domaća momčad ponovno stvorila dvoznamenkastu prednost te ju povećavala do konačnih +17 (93-76).

Najbolji u porazu Cedevite bio je Luka Babić sa 22 koša i pet skokova. Ryan Boatright je ubacio 15 koševa, Rashad James 11, a Karlo Žganec 10. Domaće strijelce predvodio je Elmedin Kikanović sa 19 koševa, a po 16 su ubacili Peyton Siva i Dragan Milosavljević. Alba je pogodila 14 trica iz 28 pokušaja, Cedevita samo šest od 24.

Alba je ostvarila prvu pobjedu u Top 16, dok je Cedevita ostala na dnu skupine s učinkom 0-3. Unicaja i Valencia su u prva dva kola ostvarili po dvije pobjede.

U 4. kolu, 25. siječnja, Cedevita će u zagrebačkom Domu sportova ugostiti Albu i pokušati joj uzvratiti za ovaj uvjerljiv poraz.