Bojan Bogdanović (u sredini) (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina

EUROBASKET: Hrvatska izgubila od Italije unatoč 27 koševa Bojana Bogdanovića

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija izgubila je u susretu 4. kola skupine C EuroBasketa u Milanu od domaćina Italije sa 76-81 (17-22, 17-20, 25-13, 17-26).

Bila je to utakmica puna oscilacija s obje strane, da bi na kraju Italija zahvaljujući skokovima u napadu u ključnim trenucima stigla do pobjede.

Bojan Bogdanović bio je najefikasniji u sastavu Hrvatske sa 27 koševa, dok su Simone Fontecchio i Nicolo Melli ubacili po 19 za Italiju.

Hrvatska je slobodnim bacanjima Bogdanovića smanjila na 72-71 3:50 minuta prije kraja, no potom su Melli i Datome poentirali nakon što su skokovima u napadu popravljali promašaje suigrača zA 76-71. S druge strane, Matković je 1:36 minuta prije kraja promašio zakucavanje nakon skoka u napadu da bi Melli nakon još jednog skoka u napadu pogodio za 78-71 1:13 minuta prije kraja i rješenje susreta.

Nakon četiri kola i Italija i Hrvatska imaju po dvije pobjede i dva poraza.

Hrvatska će u posljednjem, 5. kolu u četvrtak od 14.15 sati igrati protiv Ukrajine, koja je na omjeru 3-1, a pobjedom u tom susretu još uvijek može i do drugog mjesta u skupini. Pobijedi li Hrvatska s devet ili više poena razlike završit će kao druga u skupini.

Prvo mjesto osigurala je Grčka sa 4-0, dok su Estonija sa 1-3 i Velika Britanija sa 0-4 ostale bez izgleda za plasman u osminu finala.