Turska-Gruzija-EURO / Foto: Anadolu

EURO 2024: Turska srušila Gruziju

Nogometna reprezentacija Turske u prvom kolu grupe “F” Europskog prvenstva 2024. (EURO 2024) savladala je Gruziju rezultatom 3:1, javlja Anadolu.

Utakmica je odigrana na “Signal Iduna Parku” u Dortmundu, čije su tribine bile ispunjene, uglavnom turskim navijačima.

Turska momčad je povela u 25. minuti golom Merta Muldura, ali je Gruzija uspjela izjednačiti u 32. preko Georgesa Mikautadzea pa se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

U 65. minuti Turska je povela 2:1 izvrsnim golom Arde Gulera, a vodstvo je povećala u nadoknadi vremena kada je Kerem Akturkoglu pogodio praktički u posljednjim sekundama susreta.

U drugom susretu iste skupine od 21 sat igraju Portugal i Češka.