Arhivska snimka kvalifikacijske utakmice / Foto: Hina

EURO 2020: Mađarska zadržala stopostotni učinak, savladali Wales s 1-0

Mađarska nogometna reprezentacija zadržala je stopostotan učinak na svom terenu u kvalifikacijama za EURO 2020., nakon što je u utorak u Budimpešti svladala Wales sa 1-0 (0-0).

U ne pretjerano uzbudljivoj utakmici Mađari su do pobjede došli u 81. minuti. Mate Patkai, koji je postigao i pobjednički pogodak u dvoboju protiv Hrvatske, ponovno je bio čovjek odluke. Lopta je nekako došla do njega na desetak metara od gola, kad su dvojica braniča Walesa popadala pokušavajući zaustaviti mađarskog kapetana Dzsudzsaka . Patkai je pucao, a lopta se na putu prema mreži još i nesretno odbila od Daviesa i dodatno prevarila vratara gostiju Hennesseya.

Mađari su se do kraja utakmice uspjeli obraniti i osvojiti nova tri važna boda koja su ih uzdigla na vrh ljestvice skupine E sa devet bodova. Slovačka je uvjerljivom 5-1 pobjedom u Azerbajdžanu sa šest bodova na drugom mjestu. Isti broj bodova ima i Hrvatska s lošijom gol-razlikom. Wales je četvrti s tri boda, a posljednji Azerbajdžan je bez bodova.

Novi uvjerljiv domaći poraz doživjela je reprezentacija pod vodstvom Nikole Jurčevića, a nakon Mađarske bodovima u Bakuu osladili su se i Slovaci koji su u dvoboju skupine E kvalifikacija za EURO 2020. slavili sa 5-1 (3-1).

Gosti su do vodstva stigli već u 8. minuti pogotkom Lobotke. U razdoblju od 27. do 30. minute viđena su tri sjajna pogotka. Kucka je iz slobodnog udarca u 27. minuti udvostručio vodstvo Slovačke.

Samo dvije minute poslije s lijeve strane se u kazneni prostor probio Šejdaev i sjajno pogodio suprotni kut slovačkih vrata pokraj nemoćnog Dubravke.

Tek što su Slovaci krenuli s centra njihov kapetan Marek Hamšik primio je loptu na 20-ak metara i odličnim udarcem poslao loptu u gornji desni kut za 3-1. Hamšik je u 57. minuti postigao drugi pogodak na povratnu loptu, a konačnih 5-1 postavio je branič Hančko u 85. minuti.

Do rujna nema kvalifikacijskih utakmica, a tad će ponovno u akciji biti i hrvatski nogometaši koje čekaju dva gostovanja. Prvo će ‘vatreni’ 6. rujna gostovati u Slovačkoj, a tri dana poslije u Azerbajdžanu. Preostale dvije utakmice u skupini E u rujanskom terminu su Wales – Azerbajdžan (6.9.) i Mađarska – Slovačka (9.9.).