HAJDUK
Na slici igraci Hajduka slave s pokalom Rabuzinovo sunce / Foto: HINA

EUFORIJA NA POLJUDU: Kustić predao “Rabuzinovo sunce” Lovri Kaliniću

Premda je po protokolu pokal pobjednika Kupa trebao biti dodijeljen na poljudskom travnjaku, nakon što su navijači utrčali na teren, cijela je ceremonija prebačena u VIP ložu.

Hajduk je pred 30.000 ljudi pobijedio Rijeku sa 3-1 i osvojio Kup, prvi trofej nakon devet godina suše.

Pobjeda u “jadranskom derbiju” izazvala je euforiju na Poljudu, pa su nakon posljednjeg zvižduka suca Frana Jovića tisuće navijača utrčale na travnjak. Vrlo brzo je postalo jasno kako na travnjaku neće biti moguće uručiti pokal i medalje, pa je sve preseljeno u VIP ložu.

NAVIJACI
Na slici igrači Hajduka, sa navijačima koji su istrčali na teren, slave osvajanje Rabuzinovog sunca /

Prvo su medalje za drugo mjesto dobili igrači i stručni stožer Rijeke, a potom je predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić uručio “Rabuzinovo sunce” kapetanu Hajduka Lovri Kaliniću izazvavši delirij na Poljudu.

Rijeka je povela u 13. minuti golom Josipa Drmića, izjednačio je Ferro u 24. minuti, a rezultat je okrenuo Dario Melnjak u 36. minuti. Od 41. minute Rijeka je igrala s igračem manje nakon što je isključen Hrvoje Smolčić. U nastavku susreta Melnjak je svojim drugim golom u 56. minuti postavio konačnih 3-1.

Hajduku je to sedmi trijumf u Kupu, a posljednji put Splićani su slavili 2013. Rijeka je pak u svom osmom finalu upisala drugi poraz.