Detalj nastupa futsal reprezentacije Hrvatske (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

EP U FUTSALU: Hrvatska izgubila od Rusije, za četvrtfinale našima treba najmanje bod protiv Slovačke

Nakon pobjede protiv Poljske na startu Europskog prvenstva u futsalu u Nizozemskoj, reprezentativci Hrvatske u drugom su kolu upisali poraz. Rusija je bila bolja s 4-0.

Utakmica je počela vrlo loše za Hrvatsku jer je Vedran Matošević iznimno žestoko startao na Robinhu zbog čega je zaradio crveni karton. Igrača više Rusija je vrlo brzo naplatila te je Antoškin u trećoj minuti zabio za 1-0.

Hrvatskoj je trebalo vremena da se trgne i uspostavi ravnotežu, ali u međuvremenu se i druga lopta zakoprcala u mreži iza Žarka Luketina. Strijelac je u 12. minuti bio Paulinho.

Imala je Hrvatska dovoljno prilika u prvom dijelu. Dva puta je opasno zaprijetio Marinović, po jednom Jelovčić i Jurlina, no na samom kraju prvih 20 minuta uslijedio je novi ruski gol, a autor je bio Čiškala.

U nastavku se igralo prilično ravnopravno, a postignut je tek jedan pogodak. Još je jednom zabila Rusija, točnije Antoškin, svoj drugi gol na utakmici. Rusija je time osigurala i prvo mjesto u skupini i plasman u četvrfinale. U nastavku dana ogled ovog kola skupine C odigrat će Poljska i Slovačka.

U posljednjem trećem kolu skupine C igraju Hrvatska i Slovačke te Rusija i Poljska, a tada će se i znati tko uz Rusiju prolazi u četvrtfinale. Utakmice su na rasporedu od 14:30 sati.