Kane
Kapetan Tottenhama Engleske Harry Kane (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina

ENGLEZI PREGAZILI SENEGAL: Razigrani Kane i društvo uvjerljivo slavili na Al Khoru

Nogometaši Engleske plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva 3-0 (2-0) pobjedom protiv Senegala u susretu osmine finala igranom na stadionu Al Khor.

Strijelci za europske doprvake bili su Jordan Henderson (38), Harry Kane (45+3) i Bukayo Saka (57).

Engleska je do velike prednosti stigla u završnici prvog poluvremena. U 38. minuti Kane je odlično proigrao Bellinghama koji je probio lijevi bok i poslao povratnu loptu na “penal” Hendersonu koji je odličnim udarcem sa 11 metara svladao Mendyja. U posljednjim sekundama prvog dijela previše Senegalaca je krenulo u napad, a nakon izgubljene lopte Bellingham je povukao protunapad, proslijedio loptu za Fodena koji je vidio da ga prati Kane i uposlio svog kapetana koji je izbio sam pred Mendyja i rutinirano ga svladao za 2-0.

Dvoboj je rezultatski zaključen u 57. minuti kada je Saka povisio na 3-0 iskoristivši odličan prodor Fodena po lijevoj strani i dodavanje kroz noge kapetana Senegala Koulibalyja. Mladi napadač Arsenala spremno je dočekao loptu u sredini kaznenog prostora i sigurno realizirao priliku.

Engleska će tako u četvrtfinalu 10. prosinca igrati protiv branitelja naslova Francuske koja je ranije u nedjelju sa 3-1 nadigrala Poljsku.

Izjave nakon utakmice

Engleski kapetan Harry Kane:

“Kao napadaču, jedan od najboljih osjećaja koje možete iskusiti u nogometu je postizanje pogotka. Sretan sam što sam ‘otvorio račun’ ovdje i pomogao momčadi da pobijedi. Uspijevali smo pogađati iz različitih situacija što je važno za ostatak natjecanja. Mislim kako ovo nije bio lagan meč, pogotovo je teško bilo u prvih pola sata, ali pomogao nam je prvi gol jer smo nakon njega bili nemilosrdni u presingu. Protiv Francuske u četvrtfinalu će biti teško, to je branitelj naslova, ali na Svjetskom prvenstvu morate igrati protiv najboljih na svijetu. Imamo nekoliko dana za oporavak”.

Senegalski kapetan Kalidou Koulibaly:

“Bio je ovo težak meč potiv jakog protivnika koji je bio i favorit. Šteta što smo primili tri gola iz protunapada. Igrali smo dobro u prvom poluvremenu, dali smo sve od sebe i na kraju ostavili dobar dojam. Ne zaboravite da smo imali dosta ozljeda u momčadi”.