ENGLEZI IZBACILI NIJEMCE S EURA: Sterling i Kane srušili Njemačku u završnici utakmice

Nogometna reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale Europskog prvenstva nakon što je u Londonu pred 40.000 gledatelja pobijedila Njemačku sa 2-0.

Domaćin je poveo u 75. minuti golom Raheema Sterlinga kojem je to bio treći gol na prvenstvu, a pobjedu Engleza potvrdio je Harry Kane golom u 86. minuti.

Najbolju priliku za izjednačenje Njemačka je imala u 81. minuti kada je Thomas Müller pobjegao engleskoj obrani, izašao sam ispred Jordana Pickforda, ali je pucao pokraj gola.

Bila je to prva pobjeda “Gordog Albiona” protiv “Efa” na Wembleyju u posljednjih osam međusobnih susreta, te prva pobjeda u fazi na ispadanje na europskim prvenstvima nakon 1996. kada su dogurali do polufinala.

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika večerašnjeg ogleda između Švedske i Ukrajine.

Nakon što je na posljednja dva EP-a stigla do polufinala, a 2008. bila druga, Njemačka se ovog puta oprašta već u osmini finala.

Bila je to i posljednja utakmica Joachima Löwa na klupi “Elfa” jer će ga nakon ovog EURO-a naslijediti Hansi Flick.

Löw je vodio njemačku vrstu od 2006. godine osvojivši svjetski naslov 2014. godine, te treće mjesto 2010. godine.

ENGLESKA – NJEMAČKA 2-0

Strijelci: 1-0 Sterling (75), 2-0 Kane (86)

Pred 45.000 gledatelja na stadionu Wembley sudio je Makkelie iz Nizozemske.

ENGLESKA: Pickford – Walker, Maguire, Stones – Trippier, Phillips, Rice (88. Henderson), Shaw – Saka (69. Grealish), Kane, Sterling

NJEMAČKA: Neuer – Ginter (87. Can), Hummels, Rüdiger – Kimmich, Goretzka, Kroos, Gosens (88. Sane) – Havertz, Werner (69. Gnabry), Müller (92. Musiala)