Mateo Kovačić (ILUSTRACIJA) /Foto: Hina

ENGLESKO PRVENSTVO: Chelsea nastavio pobjeđivati, Arsenal čuva vrh

Suparnik zagrebačkog Dinama u skupini E Lige prvaka Chelsea nastavio je nizati pobjede pod novim menadžerom Grahamom Potterom, u susretu 10. kola engleskog prvenstva “plavi” su kao gosti svladali Aston Villu sa 2-0 (1-0).

Strjelac oba gola bio je Mason Mount, on je u 6. minuti iskoristio veliku pogrešku domaćeg stopera Mingsa, da bi u 65. iz slobodnog udarca po drugi put svladao Martineza.

Hrvatski veznjak Mateo Kovačić igrao je do 65. minute za Chelsea.

Ovo je peta uzastopna pobjeda Chelseaja u svim natjecanjima kojom je stigao na 19 bodova te se nalazi na četvrtoj poziciji s osam bodova manje od vodećeg Arsenala. Aston Villa je 17. s osam bodova.

Chelsea i Dinamo igrat će u posljednjem kolu 2. studenoga na Stamford Bridgeu, a nakon četiri kola u skupini E Chelsea je vodeći sa sedam bodova, jendim više od drugog RB Salzburga, a tri više od trećeg Milana i četvrtog Dinama.

Arsenal je zadržao vrh ljestvice minimalnom 1-0 (0-0) pobjedom na gostovanju kod Leeds Uniteda. Jedini gol postigao je Saka u 35. minuti snažnim udarcem pod gredu iskosa s desne strane. Inače, susret je bio prekinut već u 2. minuti na 40-ak minuta zbog nestanka struje. Domaći su najveću priliku za poravnanje imali u 63. minuti, ali Bamford je tada promašio kazneni udarac.

Arsenal sada ima 27 bodova, četiri više od Manchester Cityja, koji gostuje kod Liverpoola kasnije u nedjelju, te Tottenham Hotspura. Leeds je 15. s edevet bodova.

Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car igrao je od 42. minute u 1-1 (0-1) domaćem remiju Southamptona protiv West Ham Uniteda. Domaće je u vodstvo doveo Perraud (20), a poravnao je Rice (64). Southampton je 18. s osam bodova, tri manje od 11. West Hama.

Manchester United i Newcastle United su podijelili bodove na Old TRaffordu igrajući 0-0.