Energie s hrvatskim trojcem potopio Aalen, Tomasov opet junak Zehcigera

tomasov
Marin Tomasov

Jurica Buljat tako je na najljepši način debitirao za momčad iz Cottbusa

Energie Cottbus nastavio je uspješan niz od tri susreta bez poraza u Drugoj Bundesligi.  Također i u drugom domaćem susretu stigao je do jako uvjerljive pobjede, a ovoga puta, u 4.  kolu, stradao je Aalen – 5:1. Junak susreta bio je Stiepermann koji je uz jedan pogodak čak tri puta asistirao za dva pogotka Sanogoa i jedan Kruske.
U drugoj prvenstvenoj pobjedi najefikasnije momčadi lige sudjelovala su sva tri hrvatska igrača – Banović cijeli susret, a Buljat i Rivić ušli su u igru u 46. minuti. Jurica Buljat tako je na najljepši način debitirao za momčad iz Cottbusa u Drugoj Bundesligi.

Nakon što je u prošlom kolu pogotkom donio pobjedu svojoj momčadi Marin Tomasov opet je odigrao ključan potez vrijedan pobjede 1860 Münchena. Naime, nakon njegova ubačaja branič Ingolstadta u 48. minuti postigao je autogol. Bio je to jedini pogodak na susretu pa su Zehcigeri slavili minimalnu pobjedu koja ih je zadržala u vrhu prvenstvene ljestvice. Tomasov je igrao do 68. minute.

Rezultati 4. kola: 1860 München – Ingolstadt 1:0, Cottbus – Aalen 5:1, Dynamo Dresden (Sušac igrao svih 90 minuta) – FSV Frankfurt 0:3, Kaiserslautern – Aue 2:1, Köln (Jajalo nije nastupio) – Sandhausen 2:0, Bochum – St. Pauli 2:2, Karlsruhe – Fürth 1:2, Bielefeld – Paderborn 3:3.

Poredak: Greuther Fürth 12 bodova, Kaiserslautern i 1860 München po 9, Energie Cottbus i Karlsruher po 7, FSV Frankfurt, Köln, Aue po 6 bodova… (ha)

>>VIDEO Raspucani Hrvati: Tomasov donio pobjedu, Kreilach i Sušac strijelci u njihovu okršaju