EL: Eintracht priredio senzaciju pobjedom u Londonu nad Arsenalom, Wolfsburg osigurao plasman u 16-inu finala

Nogometaši Eintrachta priredili su iznenađenje večeri u Europskoj ligi pobijedivši u Londonu Arsenal sa 2-1 i tako načinili veliki korak prema 16-ini finala.

Arsenal je imao priliku osigurati prolaz, a nakon što je poveo 1-0 golom Aubameyanga u završnici prvog dijela činilo se kako će ‘topnici’ osigurati prolaz.

Međutim, Eintracht je u nastavku susreta okrenuo rezultat s dva gola, a oba je zabio Kamada (55, 64).

U drugom susretu večeri Vitoria Guimaraes i Standard su odigrali 1-1, pa uoči zadnjeg kola Arsenal, Eintracht i Standard mogu dalje. Londonski sastav je u najboljoj poziciji jer ima 10 bodova, Nijemci su na devet, a Standard je treći sa sedam bodova.

Belgijanci u zadnjem kolu dočekuju Arsenal i treba im pobjeda od pet razlike kako bi bili bolji od ‘Topnika’ koji su dobili prvu utakmicu sa 4-0, ili se nadati da će Vitorija u Frankfurtu zaustaviti Eintracht.

U večernjim utakmicama plasman u drugi krug osigurali su Sporting, LASK i APOEL.

Sporting je u skupini D izborio ‘europsko proljeće’ nakon što je u Lisabonu pobijedio PSV Eindhoven sa 4-0, a golove su zabili Luiz Phellype (9), Bruno Fernandes (16, 64-11m) i Mathieu (43). Dalje ide i LASK koji je u Norveškoj slavio sa 2-1 protiv Rosenborga.

U ‘ljepotici’ večeri Malmo je u susretu skupine B pobijedio kijevski Dynamo sa 4-3.

Bila je to utakmica obrata, poveo je domaćin, potom je Dynamo zabio dva gola za vodstvo 2-1. Uzvratili su Šveđani s dva gola za prednost 3-2, Dynamo je izjednačio na 3-3, da bi Rosenberg u šestoj minuti nadoknade donio pobjedu domaćinu. Josip Pivarić nije konkurirao za ukrajinski sastav.

U drugom dvoboju Kopenhagen je na gostovanju porazio Lugano sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Thomsen u 27. minuti na asistenciju Karla Bartoleca.

Uoči zadnjeg kola vodi Kopenhagen s devet bodova, Malmo ima osam, Dynamo šest, a Lugano je zadnji s dva boda.

Ranije smo objavili:

Nogometaši Wolfsburga osigurali su kolo prije kraja plasman u 16-inu finala Europske lige nakon što su na gostovanju pobijedili Oleksandriju 1-0. Plasman u drugi krug izborili su i Braga, Gent, te Wolverhampton.

Pobjedu njemačkom sastavu donio je Weghorst golom u u sudačkoj nadoknadi prvog dijela golom iz kaznenog udarca. Josip Brekalo nije nastupio za goste.

U drugom susretu iz skupine I St Etienne i Gent su odigrali bez golova, što je bilo dovoljno gostima za prolaz. Gent vodi na ljestvici s devet bodova, Wolfsburg ima osam, St Etienne četiri, a Oleksandrija tri.

U skupini G odigrane su dvije sjajne utakmice nakon kojih ništa nije razriješeno i još uvijek sve četiri ekipe mogu dalje.

Feyenoord i Rangers su odigrali 2-2, dok je Porto na gostovanju pobijedio Young Boyse sa 2-1.

Feyenoord je poveo pred svojim navijačima, Rangers je potom okrenuo rezultat, da bi domaćin izjednačio.

Feyenoord je stigao od prednosti u 33. minuti preko Toornstre, no rezultat je početkom nastavka okrenuo Morelos s dva gola (53, 65). Kod drugog pogotka kolumbijskom napadaču je asistirao hrvatski reprezentativac Borna Barišić. Ipak, Sinisterra je u 68. izjednačio na 2-2. Barišić je odigrao cijeli susret, dok Nikola Katić nije nastupio za Rangers.

U drugom susretu  Porto je na gostovanju pobijedio Young Boyse sa 2-1. Švicarci su poveli u šestoj minuti golom Fassnachta, no Aboubakar je s dva pogotka (76, 79) donio pobjedu gostima. U posljednjim trenucima susreta Fassnacht je mogao izjednačiti, ali je pogodio okvir gola.

Na ljestvici vodi Rangers s osam bodova, Porto i Young Boysi imaju po sedam bodova, a Feyenoord je četvrti s pet bodova.

U skupina H CSKA i Ludogorec su odigrali 1-1, a bez pobjednika je završio i susret između Ferencvarosa i Espanyola (2-2).

Keseru je zabio za vodstvo Ludogoreca, a 10 minuta kasnije izjednačio je Čalov. Nikola Vlašić i Kristijan Bistrović su odigrali cijeli susret za CSKA, dok Zvonimir Šarlija nije ulazio.

Espanyol je osigurao prolaz, dok će se za drugu kartu boriti Ludogorec (6) i Ferencvaros (5). CSKA je ostao bez izgleda.

U skupini K dalje idu Braga i Wolverhampton koji su u međusobnom susretu odigrali 3-3, dok je Bešiktaš upisao prvu pobjedu protiv Slovan Bratislava sa 2-1. Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za Bešiktaš, dok je Marin Ljubičić kod gostiju ušao u igru u 83. minuti.

Na ljestvici vodi Braga sa 11 bodova, Wolverhampton ima bod manje, Slovan ima četiri, a Bešiktaš tri boda.