Eintracht upisao novu pobjedu protiv Schalkea, Mainz u gostima tukao Borussiju Dortmund

Eintracht je u srijedu uvečer u Frankfurtu, u 32. kolu njemačkog prvenstva, savladao Schalke iz Gelsenkirchena rezultatom 2:1. Eintracht je ovom pobjedom preskočio Schalke i sada je deveti sa 41 bodom, dok je Schalke pao na desetu poziciju sa 39 bodova.

Nogometaši Schalkea produžili su niz bez ligaške pobjede na 14 utakmica, a zadnju pobjedu u prvenstvu ostvarili su 17. siječnja protiv Borussije Mönchengladbach (2-0). U crnoj seriji Schalke je upisao šest remija i osam poraza.

Eintracht je poveo golom Andrea Silve u 28. minuti, a na 2-0 je povisio David Abraham u 50. minuti. Devet minuta kasnije Weston McKennie je vratio nadu gostima, no u 77. minuti Schalke je ostao s igračem manje nakon što je isključen Can Bozdogan.

Gosti su s igračem manje pokušali barem izvući bod, ali nisu uspjeli. Bliže golu bio je Eintracht, u samoj završnici Silva je imao zicer za 3-1 i potvrdu pobjede, ali nije bio precizan.

Mainz se spasio

Mainz je u srijedu priredio iznenađenje u 32. kolu njemačkog prvenstva svladavši u gostima sa 2-0 Borussiju Dortmund i osvojivši važne bodove u borbi za ostanak u prvoj ligi.

U ostalim utakmicama Leipzig je odigrao 2-2 kod kuće sa Fortunom. Bivši Dinamov igrač Dani Olmo je odigrao cijelu utakmicu za domaću momčad. Bayer Leverkusen je sa 3-1 bio bolji kod kuće od Kölna, a Augsburg, za kojeg igra hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj, kod kuće je izgubio 1-3 od Hoffeinheima.

Vodeći je Bayern sa nedostižnih deset bodova prednosti ispred Borussije Dortmund koja ima samo tri boda više od trećeg Leipziga. Byer leverkusen je na četvrtom mjestu sa 60 bodova. Mainz, kojem je ovo deseta pobjeda, sa 34 boda nalazi se na 15.mjestu na ljestvici, jednom iznad zone ispadanja u drugu ligu.  Augsburg 14. sa bodom više, dok je Fortuna Dusseldorf na 16. mjestu na ljestvici sa 29 bodova.

Eintracht Frankfurt - Schalke        2-1 (André Silva (28), Abraham (50)/McKennie (59))
Borussia Dortmund - Mainz            0-2 (Burkardt (33), Mateta (49 p))
Leipzig - Fortuna Düsseldorf         2-2 (Kampl (60), Werner (63)/Skrzybski (87), Hoffmann (90+2))
Bayer Leverkusen - Köln              3-1 (S. Bender (7), Havertz (39), Diaby (83)/Bornauw (59))
Augsburg - Hoffenheim                1-3 (Vargas (69)/Dabour (59, 62), Bebou (89))