Eintracht deklasirao Strasbourg sa 3:0, Rebić dobio crveni karton u 44. minuti

Eintracht Frankfurt izborio je nastup u natjecanju Europske lige nakon što je večeras u prepunoj Commerzbank Areni (50.500 gledatelja) deklasirao francuskog prvoligaša Racing Strasbourg rezultatom 3:0 (1:0).

Osim po odličnoj igri Eintrachta, utakmica će se pamtiti i po dva crvena kartona. Prvog je dobio Ante Rebić u 44. minuti nakon što je zakasnio na loptu i neoprezno udario vratara gostiju, što je sudac okarakterizirao namjernim prekršajem.  Navijači Eintrachta su odahnuli u 55. minuti kada je crveni karton dobio i gostujući igrač Dimitri Lienard zbog udaranja u lice igrača Eintrachta  Dominika Kohra.

Momčad austrijskog trenera Adija Hüttera došla je u vodstvo od 1:0 u 26. minuti autogolom Stefana Mitrovića nakon što je Rebić oštro nabacio loptu na gol gostiju. Drugi zgoditak za Eintracht ostigao je u 60. minuti Filip Kostić a posljednji zgoditak za frankfurtsku momčad je postigao Danny da Costa u 66. minuti.

Prva utakmica u Strasbourgu završila je pobjedom Racing Strasbourga rezultatom 1:0.