Detalj s utakmice Bayera iz Leverkusena (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

DVA VELIKA IZNENAĐENJA U BUNDESLIGI: Borussia Dortmund poražena od Union Berlina, Bayer u Leverkusenu remizirao s Kielom

Nogometaši Borussije Dortmund poraženi su u dvoboju 6. kola Njemačke lige u Berlinu kod Uniona s 1-2, dok je Bayer u Leverkusenu remizirao s Kielom (2-2).

Prvak Bayer Leverkusen zabio je dvaput u prvih osam minuta, ali je prokockao svoje vodstvo i zadovoljio se remijem 2-2 protiv gostujućeg Holstein Kiela. Victor Boniface pogodio je nakon četiri minute, a na 2-0 je povećao Jonas Hofmann.

Ni, novi prvoliga Kiel se nije predao, prvo je smanjio preko Maxa Geschwilla, a potom i izjednačio zahvaljujući jedanaestercu Fietea Arpa u 69. minuti. Leverkusen je peti na ljestvici s 11 bodova, dok Kiel više nije zadnji.

Četiri dana nakon gala pobjede od 7-1 u Ligi prvaka protiv Celtic Glasgowa, Borussia Dortmund doživjela je poraz u njemačkoj Bundesligi. Dortmund je u subotu izgubio 2-1 na gostovanju kod Union Berlina i nakon šest kola ima samo deset bodova.

Union, bez ozlijeđenoga Josipa Juranovića, poveo je zahvaljujući jedanaestercu Kevina Vogta (26), a Yorbe Vertessen je malo prije poluvremena povisio na 2-0. Nakon odmora crno-žuti su se bolje snašli, ali više od gola Juliana Ryersona (62) nisu mogli.

Wolfsburg je bez ozlijđenoga Lovre Majera u Bochumu slavio 3-1, dok je Werder Bremen kod kuće izgubio 0-1 od Freiburga.