Duvnjak nakon lagane pobjede nad Eisenachom: Sada nas očekuje pakao!

Vuković i Blažičko u 26. kolu bolji od Perkovca

duvnjak16

Rukometaši HSV-a lakoćom su stigli do pobjede, 20. u prvenstvu, i to protiv pretposljednjeg Eisenacha (27:23) u susretu 26. kola Bundeslige. Za Hamburžane Domagoj Duvnjak postigao je 4 pogotka, Blaženko Lacković jedan (uz isključenje), dok se Davor Dominiković nije upisao u strijelce, ali je jednom isključen.

– Igrali smo dobro, jedina zamjerka su neiskorištene prilike u napadu. Obrana je dobro funkcionirla u oba poluvremena. No, pobjeda je pobjeda, a sada u Ligi prvaka idemo na Vardar gdje nas očekuje pakao – kazao je nakon utakmice Duvnjak.

Za goste je nastupio Branimir Koloper koji je jednom isključen.

Drago Vuković (5 pogodaka) i Nikola Blažičko (3 obrane) te njihov TuS N-Lübbecke nadjačali su Minden čiji je trener Goran Perkovac (30:29). Ujedno Vuković je postigao i odlučujući, posljednji pogodak Lübbeckea, točno minutu prije kraja utakmice za vodstvo 30:28.

Bergischer je ponovno kod kuće ispustio bodove. Ovog puta bolji je bio FRISCH AUF! Göppingen rezultatom 30:28. Bio je to 12. poraz Bergischera u 13 posljednjih utakmica. Stanko Sabljić je postigao 3 pogotka za domaćine dok je Duje Miljak ostao bez učinka.

Špoljarićev Füchse Berlin bez većih problema pobijedio je Hannover-Burgdorf 26:21.

Poredak: THW Kiel (-1) 44 boda, Rhein-Neckar Löwen 43, SG Flensburg-Handewitt i HSV Hamburg po 42, Füchse Berlin 36 bodova… (ha)