Duvnjak i Lacković predvodili HSV u potapanju RN Löwena

Duvnjak je postigao 9, a Lacković 4 pogotka

lackovic
Blaženko Lacković

Hrvatska kolonija u HSV-u imala je mnogo razloga za zadovoljstvo nakon ‘potapanja’ snažnog Rhein-Neckar Löwena (38:25) u zaostalom susretu 14. kola najsnažnije svjetske rukometne lige, njemačke Bundeslige. Hamburžani su tako ostali u utrci za naslov prvaka zajedno s Kielom i Flensburgom.

Ponovno je blistao Domagoj Duvnjak (9 pogodaka, 1 isključenje), a pridružio mu se i iskusni Blaženko Lacković (4 pogotka, 1 isključenje). Treći iz hrvatskog terceta u HSV-u, Davor Dominiković nije se upisao u strijelce, ali je dvaput isključen. Domaći su već do poluvremena stvorili solidnu prednost (19:13) koju su u nastavku samo povećavali do konačnih visokih 13 pogodaka razlike.

Ostali hrvatski predstavnici nisu imali previše razloga za veselje nakon svojih susreta u 18. kolu.

Wetzlar Ivana Balića pobijeđen je kod Lemga (24:27) iako je vodio većim dijelom susreta, no u posljednjih 10 minuta nisu izdržali pritisak domaćina. Balić je postigao jedan pogodak i jednom je isključen, njegov suigrač, Kristian Bliznac imao je solidan nastup uz pet postignutih pogodaka.

Minden hrvatskog trenera Gorana Perkovca nije imao mnogo izgleda na gostovanju kod snažnog Flensburga (28:35), jednako kao i Bergischer prtiv gostiju iz Kiela (25:31). Bergischerovi Miljak i Sabljić ostali su bez učinka.

Poredak: SG Flensburg-Handewitt 31 bod, Kiel (-1) 30, HSV Hamburg (-1) 27, Füchse Berlin (-1) 26, Rhein-Neckar Löwen (-1) 25, Melsungen (-1) 21 bod… (ha)

>>Duvnjak nezaustavljiv: Postigao 9 pogodaka u ‘slamanju’ TV Emsdettena