Navijači Fortune Düsseldorf / Foto:Hina

Düsseldorf na nogama: Fortuna osigurala plasman u Bundesligu

Dva kola prije kraja prvenstva njemački drugoligaš Fortuna iz Düseldorfa osigurala je plasman u elitni razred njemačkog nogometa nakon što je na gostovanju pobijedila Dynamo Dresden 2-1 i to golom u sudačkoj nadoknadi.

Fortuna sada ima nedostižnih deset bodova više od Holstein Kiela na trećem mjestu i osigurala je jednu od prve dvije pozicije koje direktno vode u Bundesligu. Drugu poziciju drži Nurnberg koji ima pet bodova manje od Fortune, ali i pet bodova više od Kiela. Dodajmo kako Nurnberg i Kiel imaju i utakmicu manje od momčadi iz Dusseldorfa, ali to ne može ugroziti Fortunino slavlje.

Junak utakmice u Dresdenu bio je Rouwen Hennings koji je postigao pogodak za pobjedu u sudačkoj nadoknadi utakmice. Gosti su poveli u devetoj minuti preko Floriana Neuhausa, a izjednačio je Moussa Kone u 64. minuti.

Za Fortunu igraju Karlo Majić i Davor Lovren (19), mlađi brat hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena, ali u susretu protiv Dynama nisu ulazili u igru.

Fortuna je posljednji put igrala u elitnom razredu njemačkog nogometa u sezoni 2012/13., a prije toga u sezoni 1996/97.