Detalj s utakmice Zrinjskog i Alkmaara (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

DRUGO PRETKOLO KONFERENCIJSKE LIGE: Golovi Tomasova i Mlinara, prošli Astana i Zrinjski

Hrvatski nogometaši Marin Tomasov i Frano Mlinar postigli su pogotke, a njihove su momčadi, Astana i Zrinjski, preskočili drugo pretkolo Konferencijske lige.

Astana je na domaćem terenu svladala moldavski Milsami s 1-0 te je s ukupnih 2-1 prošla dalje. Pogodak odluke u uzvratu postigao je iskusni, 36-godišnji hrvatski igrač Marin Tomasov, u 49. minuti.

Kazahstanska Astana će u 3. pretkolu ovog natjecanja igrati s poraženim iz ogleda drugog pretkola Europske lige u kojem se sastaju hrvatski doprvak Rijeka i rumunjski Corvinul.

Bosansko-hercegovački doprvak Zrinjski je u prvom susretu poražen na domaćem terenu od slovenskog predstavnika Bravo s 0-1. U uzvratu je Zrinjski nadoknadio minus, pobijedio je 3-1 i s ukupnih 3-2 prošao dalje.

Do 79. minute Zrinjski je vodio 2-1 i s tim rezultatom bi se igrali produžeci, ali je tada gol za veliko slavlje gostiju i konačnih 3-1 postigao hrvatski nogometaš Frano Mlinar, do prošle sezone član Istre 1961.

Zrinjski će u 3. pretkolu igrati protiv poraženog iz dvoboja drugog pretkola Europske lige u kojem se sastaju Panathinaikos i bugarski Botev Plovdiv.