Navijači Wehena na navijačkoj tribini u Wiesbadenu / Foto: Fenix (Petar K. Puđa)

DRUGA BUNDESLIGA: St Pauli pobjedom u Wiesbadenu potvrdio “jedinicu”, prekid u Rostocku, Wehen ide u doigravanje, Hansa ispala

Gostujućom pobjedom 2-1 protiv Wehena, nogometaši St. Paulija potvrdili su prvo mjesto na ljestvici druge njemačke lige i plasman u Bundesligu, dok se Osnabrucku na putu u niži rang pridružila i Hansa Rostock.

St. Pauliji je već ranije osigurao promociju, a u zadnjem kolu je potvrdio i titulu prvaka 2.Bundeslige.

Hrvatski nogometaš Franko Kovačević doveo je Wehen u vodstvo u 10. minuti, no gosti su u nastavku okrenuli rezultat golovima Andreasa Albersa (51) i Danela Sinanija (82).

Kovačević je za domaći sastav igrao do 64. minute, dok je Ivan Prtajin odigrao svih 90 minuta.

Wehenu su u ovom susretu trebali bodovi kako bi se kroz play-off borili za drugoligaški ostanak. No, usprkos porazu momčad iz Wiesbadena je zadržala 16. poziciju s bodom više od Hanse Rostock koja je kod kuće izgubila od Paderborna sa 1-2 i seli u niži rang.

Utakmica u Rostocku je prekinuta u 89. minuti nakon što su domaći navijači zapalili dio sjedalica, te zasuli teren bakljama. Prekid je trajao više od 20 minuta, no susret je ipak nekako priveden kraju.

Počelo je sjajno za domaćine, Nils Froling je doveo Hansu u vodstvo u 48. minuti, no gosti su u završnici okrenuli rezultat. Izjednačio je Felix Platte u 72. minuti, a pobjedu gostima donio je Adriano Grimaldi u 87. minuti.

Elversberg je kod kuće izgubio 0-3 od Karlsruhea. Za goste su zabili Budu Zivzivadze (52), Philip Heise (56) i Lars Stindl (79). Dominik Martinović je za domaći sastav igrao do 61. minute, dok je Igor Matanović na suprotnoj strani igrao do 70. minuti.

Kaiserslautern je s uvjerljivih 5-0 porazio Eintracht Braunschweig, a Nikola Soldo je za domaći sastav igrao od 66. minute.

Plasman u elitni razred njemačkog nogometa izborili su St. Pauli i Holstein Kiel, dok u niži rang sele Hansa i Osnabruck.

Fortuna Düsseldorf će razigravati za plasman u Bundeligu s Bochumom, dok će Wehen igrati protiv Jahn Regensburga za ostanak u drugom razredu.