Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

DRAMATIČNA ZAVRŠNICA: Chelsea izborio polufinale FA kupa

Nakon Manchester Cityja i Coventry Cityja, plasman u polufinale engleskog FA kupa izborio je i Chelsea porazivši u polufinalnom susretu na Stamford Bridgeu drugoligaša Leicester City sa 4-2.

Bila je to sjajna utakmica s brojnim obratima i šest golova, promašenim kaznenim udarcem, crvenim kartonom i dramom u sudačkoj nadoknadi.

“Bluesi” su poveli u 13. minuti golom Marca Cucurelle, a u 26. minuti je londonski sastav mogao povećati vodstvo. Međutim, Raheem Sterling nije uspio svladati golmana sa bijele točke, njegov udarac obranio je Jakub Stolarczyk. Ipak, Chelsea je u posljednjim trenucima prvog dijela zabio i drugi gol, a strijelac je bio Cole Palmer.

Gosti su smanjili u 51. minuti nakon autogola Axela Disasija, a 12 minuta kasnije Stephy Mavdidi je izjednačio. Jedan od ključnih trenutaka susreta dogodio se u 70. minuti kada je Callum Doyle isključen zbog prekršaja.

Domaćin je s igračem više uspio u drugoj minuti sudačke nadoknade zabiti sa 3-2, a gol je zabio Carney Chukwuemeka. Pobjedu “Bluesa” potvrdio je Madueke u osmoj minuti nadoknade.

U subotu su plasman u polufinale izborili drugoligaš Coventrx City koji je kao gost sa 3-2 porazio Wolverhampton, dok je Manchester City bio bolji od Newcastle Uniteda sa 2-0.

U posljednjem četvrtfinalnom susretu večeras se sastaju Manchester United i Liverpool.

REZULTATI:
Chelsea – Leicester City 4-2 (Cucurella 13, Palmer 45+1, Chukwuemeka 90+2, Madueke 90+8 / Disasi 51-ag, Mavididi 62)
Manchester United – Liverpool (16.30)

U subotu:
Wolverhampton – Coventry 2-3 (Ait-Nouri 83, Bueno 88 / Simms 53, 90+7, Wright 90+10)
Manchester City – Newcastle 2-0 (Silva 13, 31)