Josip Juranović (17) u dresu Hajduka (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

DOZNALI PROTIVNIKE: Lokomotiva putuje u Malmö, Hajduk u Istanbul, Rijeka igra doma protiv Ukrajinaca

Hrvatski klubovi Rijeka, Lokomotiva i Hajduk doznali su imena klubova protiv kojih će igrati u trećem pretkolu Europske lige.

Rijeka će na Rujevici ugostiti ukrajinsku ekipu Kolos Kovalivka koja je u 2. pretkolu na gostovanju iznenađujuće pobijedila Aris sa 2-1.

Gosti su poveli u 48. minuti preko Evgena Novaka, izjednačio je Bruno Gama u 56. minuti, a za pobjedu ukrajinskog sastava zabio je Denis Antiuk u 64. minuti.

Kolos je osnovan 2012. u mjestašcu Kovalivka koje ima 1.500 stanovnika. U momčadi je samo jedan stranac, senagalski veznjak Mamadou Danfa, a ovo im je prvi izlaz u Europu.

Lokomotiva u Švedsku

Lokomotiva će putovati u Švedsku na noge Malmou koji je kao gost porazio Honved sa 2-0. Golove su zabili Ola Toivonen (43) i Arnor Traustason (86).

Nakon što je preskočio makedonsku Renovu, Hajduk će na novo gostovanje. Ovoga puta u Istanbul gdje ga očekuje posrnuli turski velikan Galatasaray.

Turci su u 2. pretkolu na gostovanju pobijedili Nefči sa 3-1. Golove za goste zabili su Mbaye Diagne (20, 64) i Christian Luyindama (49), dok je strijelac za Nefči bio Mamadou Mbodj (47).

Dodajmo kako će hrvatski prvak Dinamo nakon poraza od Ferencvaroša svoje europski put nastaviti u 4. pretkolu Europske lige.