DOIGRAVANJE: Köln uvjerljivom pobjedom u Kielu ostao u Bundesligi

Nogometaši Kölna svladali su kao gosti Kiel s uvjerljivih 5-1 (4-1) u uzvratnoj utakmici doigravanja za mjesto u njemačkoj Bundesligi te tako nadoknadili pogodak zaostatka (1-0) iz prve utakmice i zadržali se u elitnom razredu njemačkog klupskog nogometa.

Gledatelji su u Kielu vidjeli čak tri pogotka već u prvih šest minuta utakmice, a raritet je da su sva tri gola postignuta glavom.

Hector je doveo Köln u vodstvo u 3. minuti. U 5. minuti je izjednačio Lee Jae-Sung, a samo minutu poslije Köln je opet poveo golom Anderssona. Isti je igrač povećao prednost gostiju na 3-1 u 13. minuti, a za 4-1 je strijelac bio Czichos u 39. minuti. Konačnih 5-1 postavio je Skhiri u 84. minuti.

Iz 2. Bundeslige su izravno mjesto u prvoligaškom društvu izborili Bochum i Greuther Fürth, a među drugoligaše su preselili Werder Bremen i Schalke 04 iz Gelsenkirchena.