Alexander Van der Bellen / Foto: Fenix (S.Herek/ Peter Lechner)

EMOTIVNO OBRAĆANJE AUSTRIJSKOG PREDSJEDNIKA NACIJI:  Molim vas ne usmjeravajte zlovolju jedni protiv drugih

U povodu godine dana pandemije koronavirusa u Austriji, austrijski predsjednik Alexander Van der Bellen obratio se je u nedjelju kasno navečer naciji.

Piše: Snježana Herek

EMOTIVNO OBRAĆANJE AUSTRIJSKOG PREDSJEDNIKA NACIJI:  Molim vas ne usmjeravajte zlovolju jedni protiv drugih
Piše: Snježana Herek / Foto: Fenix

U svom emotivnom TV – govoru Van der Bellen je apelirao na Austrijance i sve ostale koji žive u Austriji da unatoč „razočarenju, mrzovolji i neraspoloženju imaju obzira jedni prema drugima“. Potom je poluminutom šutnjom odao počast preminulima od koronavirusa.

„Mnogi su izgubili svoje voljene osobe zbog ovog podmuklog virusa, bez mogućnosti da se od njih oproste“, napomenuo je Van der Bellen. Dodao je kako „kriza nije nikoga poštedjela“, istaknuvši da se upravo u krizi pokazuje tko je tko i da na kraju kada kriza prođe, ljudi si  moraju moći jedni drugima „pogledati u oči“.

„Važno je da svi mi zajedno, također oni koji hvala Bogu nisu neposredno pogođeni, uvide da smo ovdje da jedni drugima pomažemo“, poručio je austrijski predsjednik, pozvavši Austrijance da se i dalje drže zajedno.

Nakon oko tridesetak sekundi šutnje za preminule od koronavirusa Van der Bellen se je s optimizmom osvrnuo na budućnost Austrije. O tome kako dalje rekao je da „nakon svake zime dolazi proljeće i kako ono uskoro stiže“, aludirajući na cijepljenje stanovništva i povratak normalnosti.

„Uskoro će svatko imati mogućnost se cijepiti i ponovno ćemo se zajedno moći veseliti životu“, ustvrdio je dodavši:

„Stoga  priželjkujem da ova kriza bude što je moguće brže iza nas, ali i da ju nikada ne zaboravimo. Da ne zaboravimo koliko je naše društvo lomljivo. I da nešto od toga naučimo i za budućnost“.

Austrijski predsjednik Alexander Van der Bellen je na kraju svog obraćanja naciji zahvalio Austrijancima, koji u ovoj, kako je rekao, „zamornoj“ krizi još uvijek imaju obzira jedni prema drugima i to što rade, rade „za dobrobit i zdravlje svojih bližnjih“.

Fenix-magazin/MD/Snježana Herek

Povezano

Austrijska i zastava EU (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (S. Herek)
SIRIJAC (29) OSUĐEN ZA TERORIZAM TRAŽIO AUSTRIJSKU PUTOVNICU: Ministarstvo unutarnjih poslova odbilo zahtjev
IZBORNA SJEDNICA 2026.: Izabrano staro-novo predsjedništvo Austrijsko-hrvatske zajednice u Beču
Kofer (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SC)
SKANDAL U AUSTRIJI: Otkrivene nepravilnosti s izdavanjem putovnica
U POVODU 230. GODIŠNJICE ROĐENJA ANTUNA MIHANOVIĆA: U dvorcu Mihanović okupili se književnici i umjetnici iz Hrvatske, Austrije i Slovenije
AUSTRIJA UVODI NOVA PRAVILA ZA VOZAČE: Kamere nadziru vozila, kazne dosežu 2.180 eura
Austrijska policija (Ilustracija) /Foto: Fenix (SIM)
REKORDERKA U AUSTRIJI: Vozila 50 godina bez vozačke dozvole, policija je niti jednom nije zaustavila