Utakmica Hajduk-Dinamo / Foto: Hna

DINAMU NAJVEĆI HRVATSKI DERBI: Pobjednika Superkupa odlučili udarci s 11 metara

Nogometaši Dinama osvojili su hrvatski Superkup nakon što su u zagrebačkom Maksimiru boljim izvođenjem jedanaesteraca svladali Hajduk s 4-1.U regularnom dijelu nije bilo golova.

Dinamu je ovo sedmi osvojeni Superkup, dok je Hajduk ostao na četiri trofeja.

Dinamu Superkup
Igrači Dinama s osvojenim peharom SUperkupa

Dva najveća hrvatska kluba novu sezonu su otvorili velikim derbijem na Maksimiru, baš kako su i završili prošlu. Ovog puta su Splićani imali podršku s tribina jer su navijači Splićani došli u velikom broju na stadion, a prema navodima policije, njihov dolazak je protekao bez izgreda.

Hajduk je bio za nijansu bolji u prvom dijelu, a Dinamo puno bolji u drugom poluvremenu, kada su Splićani samo zahvaljujći sjajnom vrataru Lovri Kaliniću sačuvali mrežu.Ipak, ni Kalinić ih nije spasio poraza u raspucavanju penala, pa je prvi trofej sezone ostao u Zagrebu.

dinamo
Momčad Dinama/ Foto: Hina

Zagrebački trener Čačić je od prve minute stavio svoje najveće pojačanje Drmića, dok je Hajduk zaigrao s novim stoperskim parom Borevkovićem i Simićem, s Livajom, Kalinićem i Biukom u napadu.

U 11. minuti veliku je priliku propustio je Livaja, čiji je udarac otišao pored vratnice, a u 23. minuti još bolju šansu je, na drugoj strani, imao Petković, čiji udarac iz blizine brani Kalinić.

Hajduk je u 32. minuti zatresao i gredu nakon udarca Mikanovića s ruba šesnaesterca u zanimljivom prvom dijelu koje je ipak završilo bez golova.

hajduk
Momčad Hajduka / Foto: Hina

U drugom dijelu Dinamo je na početku bio dominantniji, a u 54. minuti vratar Kalinić čudesno brani šut Ivanušeca. Hajdukov vratar pretvorio se u junaka susreta, obranio je i šut glavom Špikića u 67. minuti, pokušaj Oršića s 30 metara u 80. i novi šut Špikića u 83. minuti.

Dinamo je posve dominirao u drugom dijelu, ali nije uspio zabiti, pa je pobjednik morao biti odlučen pucanjem jedanaesteraca. Četiri igrača Dinama su pogodili, dok su Jan Mlakar i Josip Vuković promašili kod Splićana.