Na fotografiji Mislav Oršić, Josip Drmic./ Foto: Hina

DINAMO U PLAY-OFFU LIGE PRVAKA: Nevjerojatna utakmica s tri crvena kartona, Dinamo razvalio bugarski Ludogorec

Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u posljednje, 4. pretkolo Lige prvaka 4-2 (3-1) pobjedom protiv bugarskog Ludogoreca u uzvratnom susretu 3. pretkola te će se za ulazak u natjecanje po skupinama najbogatijeg nogometnog natjecanja na svijetu boriti protiv norveškog Bodo/Glimta.

Dinamo je 2-1 prednost ostvarenu u prvom dvoboju prije tjedan dana u Bugarskoj dodatno “podebljao” golovima Josipa Drmića (12) i Mislava Oršića (27-11m, 44), no Kiril Despodov (45+4, 49-11m) je sa svoja dva gola unio dašak nervoze u drugo poluvrijeme. Ipak, s dva igrača više Dinamo je uspio izboriti još jedan kazneni udarac kojim je definitiivno riješio pitanje prolaska. Siguran izvođač je bio Bruno Petković (87-11m), a Ludogorec je susret okončao sa samo osam igrača jer je zbog povlačenja Oršića u gol-šansi isključen Kartičnik.

BBB 1
Navijači Dinama / Foto: Fenix (I. Bulić)

Dinamo je odlično krenuo u dvoboj, u prvih 10-ak minuta dva je puta zaprijetio kapetan Ademi, da bi u 12. minuti i poveo. Baturina je odlično proigrao Špikića koji je na desnom krilu pronašao Ristovskog, uslijedio je precizan ubačaj na glavu Drmića koji je lakoćom svladao Slugu.

U 17. minuti isključen je prvi igrač Ludogoreca Jankov i to zbog drugog žutog kartona kojega je dobio prekršajem na Ademiju duboko na Dinamovoj polovici.

Dinamo je prednost povećao na 2-0 sredinom prvog poluvremena kada je Špikić odllučno ušao u kazneni prostor gostiju gdje ga je srušio Nedjeljkov, a sudac Bastien je prvi put pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Oršić.

Upravo je Oršić postigao i treći gol i to nakon sjajne akcije, Drmić i Ljubičić su odlično kombinirali na lijevoj strani, lopta je stigla do Oršića koji je vrhunskim potezom prevario suparničkog igrača i zatim preciznim udarcem sa 12 metara pogodio sam donji lijevi kut nemoćnog Sluge.

No, u posljednjim sekundama prvog poluvremena Ludogorec je smanjio preko Despodova. Perić nije uspio dobro očistiti ubačaj, lopta je pala na nogu Despodova koji je sa 14 metara neobranjivo pogodio.

BBB 2

Oba trenera su u poluvremenu napravila po tri izmjene, a bolji posao je, sudeći po igri u nastavku, obavio Ante Šimundža od Ante Čačića. Ludogorec je na 3-2 smanjio iz kaznenog udarca u 49. minuti koji je dosuđen nakon što je lopta pogodila u ruku neopreznog Perića. Siguran s bijele točke opet je bio Despodov.

Ludogorec je prijetio i izjednačenjem, ali u 72. minuti je Rick neoprezno dobio drugi žuti karton pa je bugarski prvak ostao s devetoricom. Dinamo je i u takvoj situaciji više čekao da istekne vrijeme, ali u 84. minuti su Petković i Oršić izveli lijepu akciju koju je Kartičnik prekinuo povlačeći za dres hrvatskog reprezentativca i zaslužio isključenje uz još jedan, treći kazneni udarac. Oršić je izvođenje prepustio Petkoviću koji je iskoristio priliku za upisivanje u listu strijelaca.

Bodo/Glimt i Dinamo prvi će susret igrati 16. ili 17. kolovoza u Norveškoj, dok je uzvrat 23. ili 24. kolovoza u Zagrebu. Ukupni pobjednik će igrati u skupini Lige prvaka, a poraženi u skupini Europske lige.