Dinamo Arhivska fotografija / Foto: Hina

Dinamo u Budimpešti pregazio Ferencvaros, sjajna predstava kapetana Ademija i suigrača

Nogometaši zagrebačkog Dinama plasirali su se u posljednje, 4. pretkolo Lige prvaka zahvaljujući visokoj 4-0 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv mađarskog Ferencvarosa u uzvratnoj utakmici 3. pretkola igranoj u utorak u Budimpešti.

Nakon 1-1 u Maksimiru, nogometaši Dinama u utorak su u Budimpešti u uzvratnoj utakmici 3. pretkola protiv mađarskog Ferencvarosa slavili sa 4-0, a pogotke su postigli Arijan Ademi (16), Bruno Petković (47), Dani Olmo (55) i Amer Gojak (79).

Nogometaši Dinama pružili su odličnu partiju, iako je na samom početku susreta bilo nesigurnosti. Naime, počelo je sa dvije šanse Ferencvarosa, a oba puta zaprijetio je Nguen.

U 2. minuti zbog neopreznosti Dinamove obrane jedna duga lopta stigla je do Nguena, koji puca s vrha šesnaesterca, ali Livaković odlično brani. Potom je Nguen u 8. minuti izbjegao zaleđe, no njegov udarac sa 12 metara iskosa opet zaustavlja Livaković.

U 16. minuti Dinamo je poveo sa 1-0. Olmo je odlično uposlio kapetana Arijana Ademija, koji sa osam metara trese mrežu.

Još jedna prigoda za Dinamo u 21. minuti, Leovac je u trku pucao sa pet metara iskosa, ali neprecizno.

Na kraju prvog poluvremena (45+2) veznjak Ferencvarosa Siger, koji je u Maksimiru zabio za 1-1, odlično je pucao sa 18 metara, a lopta trese vratnicu.

Odmah na startu drugog poluvremena Dinamo povećava vodstvo zahvaljujući odličnom prodoru Oršića. On je krenuo s centra po lijevom boku, probio se u kazneni prostor i povratnom loptom asistira Petkoviću, koji sa šest metara pogađa za 2-0.

U 55. minuti Dinamo je definitivno slomio Ferencvaros. Nakon duplog pasa Ademija i Olma, mladi španjolski reprezentativac sa 13 metara zabija za 3-0.

Novi udarac za Ferencvaros stigao je u 69. minuti, kada je branič Čivić dobio drugi žuti karton i domaćini su ostali sa igračem manje.

Amer Gojak i Lovro Majer, koji su ušli u igru u drugom poluvremenu, zaslužni su za četvrti pogodak Dinama u 79. minuti. Majer je opalio sa 25 metara, a vratar domaćina odbio je loptu na koju je natrčao Gojak i precizno je pogodio sa vrha 16-erca.

Mogao je Dinamo zabiti i peti pogodak u 89. minuti, ali Petković nije iskoristio penal kojeg je izborio Oršić.  Petkovićev udarac završio je iznad grede.

Nogometaše Dinama u posljednjem pretkolu čeka norveški Rosenborg, koji je u obje utakmice slavio sa 3-1 protiv Maribora. Bit će to njihov prvi međusobni dvoboj u europskim kup natjecanjima. Prva utakmica na rasporedu je 21. kolovoza u Maksimiru, a uzvrat je 27. kolovoza u Norveškoj.

FERENCVAROS - DINAMO 0-4

FERENCVAROS: Dibusz, Čivić, Blažić, Dvali, Lovrencsics, Siger, Haratin, Škvarka (Heister 71), Zubkov, Nguen (Varga 65), Signevič (Boli 84).

DINAMO: Livaković, Stojanović, Dilaver, Perić, Leovac, Ademi (Gojak 69), Hajrović (Majer 77), Moro, Olmo (Šitum 84), Oršić, Petković.

STRIJELCI: 0-1 Arijan Ademi (16), 0-2 Bruno Petković (47), 0-3 Dani Olmo (55), 0-4 Amer Gojak (79).

CRVENI KARTONI: Čivić (Ferencvaros, 69)

SUDAC: Ruddy Buquet (Fra)

STADION: Groupama Arena

GLEDATELJA: 22.000