Dinamo – Skenderbeg 1-1, Henriquez zabio u zadnjim sekundama nadoknade

Angelo Henriquez nije zabio deset mjeseci, ali pogodio je u zadnjim sekundama protiv Skenderbeua i spasio Dinamo blamaže. Uzvrat je za tjedan dana u Albaniji

Dinamo je gubio do zadnjih sekundi utakmice, svi su otišli u napad, Fernandes je prebacio, a Henriquez uz malo sreće pogodio za 1-1. Ukazao se Dinamov anđeo Angelo Henriquez, da nije, bila bi to prava blamaža momčadi koja vrijedi osam i pol puta više od albanske.

Skenderbeu je vodio od 37. minute golom Latifija, a Dinamo je pred 9369 ljudi na Maksimiru odigrao najlošije poluvrijeme ove sezone. Trebao je gubiti 2-0, jer pomoćni sudac poništio je gostima regularan gol. Dinamo je u prvih 45 minuta imao jedan udarac u okvir gola, a navijači su zvižducima pokazali što misle o igri svojih ljubimaca. Da stvar bude gora, Cvitanoviću se rano ozlijedio Ante Ćorić, koji je bio upitan za utakmicu, ali riskirali su s njim, i nije im se isplatilo.

Bez Antolića i Ćorića, Dinamo se u prvom dijelu nije uspio nametnuti. Bolje je to izgledalo u nastavku, Zagrepčani su stvorili nekoliko šansi u prvih 15 minuta drugog poluvremena, Hodžić je bio jedan na jedan s golmanom, ali nije pogodio.

Cvitanović je ubacio Fiolića i Henriqueza, a Čileanac mu je vratio golom praktički u zadnjem napadu! Angelu je to bio prvi gol nakon deset mjeseci, gol koji je stigao u pravo vrijeme. No ako će Dinamo ovako igrati u Albaniji, propustit će grupnu fazu europskih natjecanja prvi put nakon 11 godina…