Detalj s utakmice Dinamo - Villarreal / Foto: Hina

DINAMO PORAŽEN OD VILLARREALA: Nespretno igranje rukom presudlio utakmicu u Zagrebu

Nogometaši zagrebačkog Dinama u prvoj su utakmici četvrtfinala Europske lige na stadionu u Maksimiru izgubili od Villarreala sa 0-1 (0-1).

Villarreal je do pobjede stigao pogotkom Gerarda Morena iz kaznenog udarca u 44. minuti.

Dinamo je bio ravnopravan šestoplasiranom sastavu španjolskog prvenstva, a na početku susreta uspio je prvi i zaprijetiti i to dva puta nakon ubačaja iz kuta u razmaku od samo minute. Prvo je Parejo u posljednji trenutak raščistio situaciju u vlastitom petercu nakon pokušaja Atiemwena, da bi nakon novog kornera Teophile-Catherine bio najviši u skoku pred vratima Villarreala, no nije bio precizan.

Kevin Theopile Cathrine Hina
Kevin Theopile Cathrine u modrom dresu /Foto: Hina

Kako je susret odmicao, španjolski sastav je preuzimao kontrolu utakmice, a prvu je priliku stvorio u 20. minuti kada se lijevi branič Pedraza ubacio u prazan prostor, ušao duboko u kazneni prostor Dinama, no Livaković je pravodobnim istrčavanjem ušao u udarac i sačuvao mrežu.

I kada se činilo da će se na odmor otići bez pogodaka Villarreal je dobio priliku iz kaznenog udarca koju njegov najbolji strijelac Gerard Moreno nije propustio. Upravo je Moreno pokušao ubaciti loptu pred Dinamova vrata, no taj je pokušaj je na samoj gol-aut liniji rukom blokirao Teophile-Catherine pa je sudac Siebert pokazao na bijelu točku. Moreno je bio siguran izvođač, poslao je Livakovića u jednu, a loptu u drugu stranu.

Stefan Ristovski
Stefan Ristovski iz Dinama u duelu / Foto: Hina

Drugo poluvrijeme ponovno je bolje otvorio Dinamo, Atiemwen je zaprijetio u početnim sekundama, no mnogo bolji je bio pokušaj Gvardiola u 56. minuti. Mladi je Dinamov branič stigao u zonu udarca, opalio sa 20-ak metara, no Rulli se ispružio i otklonio opasnost.

Lovro Mayer
Lovro Mayer / Foto: Hina

Susret se dodatno rasplamsao ulasom Petkovića i Kastratija u 61. minuti. Dinamo je krenuo po izjednačenje ostavljajući tako više prostora Villarrealu za protunapade. Tako je španjolski sastav u 65. minuti imao dobru situaciju za povećanje prednosti kada je Moreno lijepo podvalio loptu za Alcacera, no njegov pokušaj nije bio precizan. Samo dvije minute potom i Dinamo je imao dobru priliku kada je Petković ostavio loptu za udarac Ristovskom, ali Parejo je bio pravodoban u bloku.

U 70. minuti istaknuo se Livaković koji je odličan udarac Triguerosa, koji je potegnuo sa 25 metara, uspio izvaditi ispod same grede i odbiti u korner.

Dinamo je uspio u završnici preuzeti kontrolu lopte, preseliti igru na polovicu Villarrala, no više nije uspio kreirati niti jednu opasnu situaciju. S druge strane, Villarreal je imao nekoliko dobrih protunapada kojima je u konačnici nedostajao precizan posljednji pas za povećanje prednosti.

Uzvrat je za tjedan dana u Villarrealu.

DINAMO – VILLARREAL 0-1

Stadion Maksimir.

SUDAC: Siebert (Njemačka)

STRIJELAC: 0-1 Moreno (44-11m)

DINAMO: Livaković – Ristovski, Lauritsen, Theophile-Catherine, Gvardiol (Leovac, 71) – Ademi, Jakić (Kastrati, 61); Ivanušec, Majer (Franjić, 82), Oršić (Tolić, 82) – Atiemwen (Petković, 61)

VILLARREAL: Rulli – Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza – Parejo, Capoue, Trigueros (Pena, 86) – Chukwueze (Moi Gomez, 69), Bacca (Paco Alcacer, 46), Moreno

njemacki sudac Daniel Siebert
Njemacki sudac Daniel Siebert / Foto: Hina

Rezultati prvih utakmica četvrtfinala nogometne Europske lige:

Dinamo Zagreb (Hrv) - Villarreal (Špa)   0-1 (Moreno 44-11m)
Arsenal (Eng) - Slavia Prag (Češ)        1-1 (Pepe 86 /Holeš 90+4)
Ajax (Niz) - Roma (Ita)                  1-2 (Klaassen 39 / Pellegrini 57, Ibanez 87)
Granada (Špa) - Manchester United (Eng)  0-2 (Rashford 31, Bruno Fernandes 90-11m)